АКТУАЛЬНО

Віднайдені генеологічні таблиці родини Шептицьких

Вівторок, 25 червня 2019, 08:44
Для Музею родини Шептицьких, який планується відкрити у Львові на базі парафії Блаженного священномученика Климентія Шептицького, завдяки старанням о. Севастьяна Дмитруха вдалося знайти у фондах Національної бібліотеки імені Вернадського безцінні експонати: генеологічні таблиці родини Шептицьких, які зібрав і впорядкував батько – Ян Кантій Шептицький. Вважалося, що їх у 1939 році знищили більшовики.

Зокрема, документи простежують лінію роду Шептицьких до 1284 року – часів Галицько-Волинського Королівства. Підтверджують також спорідненість Шептицьких із королівськими домами Італії, Іспанії, Португалії та королем Речі Посполитої Яном ІІІ Собеським.

Також знайшлася грамота про надання у 1871 році імператором Францом Йосифом І графського титулу Шептицьким і надання родинного герба. «Незабаром презентуватимемо матеріали всім охочим зі своїми коментарями», – каже львівський науковець, дослідник біографії блаженного Климентія Шептицького д-р Іван Матковський.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://dyvensvit.org


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next