АКТУАЛЬНО

Відновлення традиції тверезого життя

Середа, 30 березня 2011, 12:35
29 березня 2011 року в с. Цебрів, що на Тернопільщині, відбулося започаткування Золотої книги тверезості митрополичою підкомісією УГКЦ «За тверезість життя». В наш час це перша книга у Зборівському деканаті Тернопільсько-Зборівської єпархії. Однак історія цього села зберегла свідчення рішучої боротьби проти пияцтва в ХІХ - на початку ХХ століть. Зовсім недавно була віднайдена книга Братства тверезості, започаткованого 1875 року. Братство існувало до 30-х років ХХ століття.
29 березня 2011 року в с. Цебрів, що на Тернопільщині, відбулося започаткування Золотої книги тверезості митрополичою підкомісією УГКЦ «За тверезість життя». В наш час це перша книга у Зборівському деканаті Тернопільсько-Зборівської єпархії. Однак історія цього села зберегла свідчення рішучої боротьби проти пияцтва в ХІХ на початку ХХ століть. Зовсім недавно була віднайдена книга Братства тверезості, започаткованого 1875 року. Братство існувало до 30-х років ХХ століття. До започатковування книги тверезості о. Михайло Гуменний, адміністратор парафії Покрови Пресвятої Богородиці в цьому селі, підготував цілу низку заходів. Насамперед відбувся інтерактивний тренінг для старшокласників цебрівської ЗОШ І-ІІ ст., була проведена зустріч з активом села в приміщенні селищної ради, було відслужено Святу Літургію в наміренні зцілення залежних від алкоголю та підтримки членів їх родин. Під час Богослужіння вірні мали змогу прикластися до копії чудотворної ікони Неупиваєма Чаша, яку підкомісія переносить у храм,  в якому відбуваються місії або реколекції щодо чесноти тверезості. Після Святої Літургії вірні могли переглянути книгу Братства з 1875 року і відшукати імена та прізвища своїх прародичів, які дали свідчення віри у боротьбі проти пияцтва у Галичині в ХІХ столітті.  

Повідомив о. Андрій Логін

ПУБЛІКАЦІЇ

Різдвяне послання Блаженнішого Святослава19 грудня

Високопреосвященним і Преосвященним Архиєпископам та Митрополитам, боголюбивим єпископам, всечесному духовенству, преподобному...

МЕДІА
Prev Next