АКТУАЛЬНО

Відродження України через утвердження духовно-моральної складової в українській освіті

П'ятниця, 17 березня 2017, 16:02
15 березня в Черкасах проходив круглий стіл, який організувала Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України.

Захід відбувся на базі Обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників і був присвячений обговоренню питань викладання предметів духовно-морального спрямування.

До участі в заході долучився заступник Голови Обласної ради Вадим Гайович, голова Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України Володимир Марущенко, головний спеціаліст Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, начальник Черкаського управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника Оксана Сімушина, ректор ОІПОПП Наталія Чепурна, представники різних релігійних конфесій, громад, навчальних закладів, де викладаються предмети духовно-морального спрямування.

Голова Громадської ради Володимир Марущенко наголосив на важливості вести діалог між Державою і Церквами для формування духовно-моральної основи нашого суспільства, яка забезпечить мирне і гідне життя нашим громадянам.

Раїса Євтушенко повідомила, що в Міністерстві приділяється значна увага викладанню курсів духовно-морального спрямування, зокрема основам християнської етики, оскільки їх вивчення сприяє формуванню в дітей традиційних для України християнських цінностей. Перелік навчальних курсів цієї тематики розширився. Тепер учні мають можливість вивчати за вибором такі предмети як «Християнська етика», «Християнська етика в українській культурі», «Біблійні історії», «Цікава Біблія».

Отець Юліан Шеремата, настоятель черкаської парафії Пресвятої Богородиці УГКЦ, у своєму виступі звернув увагу на Європу, яка стала забезпеченою і розвиненою, через її багатовікову християнську основу. Священик застеріг, що і Європа може втратити свою вагу і велич у світі, якщо відступить від християнських моральних принципів.

Дзвенислава Романець, куратор дошкільної роботи Патріаршої курії УГКЦ, педагог, психолог, магістр богослов’я, поділилася своїм досвідом християнського виховання дошкільнят і представила програму, за якою працює.

Члени Громадської ради і запрошені поділилися із черкащанами своїми напрацюваннями, а господарі підтвердили важливість духовно-морального виховання і ознайомили присутніх з тим, як працюють у згаданій сфері.

Такі виїзні засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України вже стали традицією за останні роки. Вони проводилися в Національному університеті «Острозька академія», що на Рівненщині; на базі Українського католицького університету у Львові, а також за підтримки обласних адміністрацій в Луцьку і Слов’янську.

Церква, як стверджують соціологічні опитування, має найбільшу довіру серед громадян України. Тому саме Церкви можуть скеровували своїх вірних до глибшого усвідомлення суті християнського життя і заохочувати батьків ініціювати вивчення християнської етики у школах, в яких навчаються їхні діти. Важливо, коли батьки, вчителі і духовні особи спільно працюють над питаннями удосконалення якості християнського виховання і таким чином здатні творити суспільство відповідальних людей, які люблять Бога і ближнього, шляхом постійного власного духовного зростання.

Повідомила Оксана Сенчук

ПУБЛІКАЦІЇ

Послання владик УГКЦ у Польщі з нагоди 70 роковин акції «Вісла»28 квітня

На думку тих, які задумали виселення нашого народу, виселенці повинні були вповні асимілюватись вже в найближчі двадцять років. Всупереч...

МЕДІА
Prev Next
DEBUG

0.4265
clr:53
cch:-no-
sql:0.3186
csql:0.0000
out: 0.0000
..........
M: 3,330,672
m: 2,983,680