АКТУАЛЬНО

Відзначення 150-річчя з дня народження преподобної матері Йосафати в Римі

Середа, 20 листопада 2019, 15:21
19 листопада, у навечір'я свята Преподобної Матері Йосафати, у Генеральному домі Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії в Римі владика Діонісій Ляхович очолив Вечірню з литією у співслужінні з о. Генезієм Віомаром, протоархимандритом ЧСВВ, та о. Стефаном Стареправом, ЧСВВ.

Брали участь у молитві численне духовенство, монашество Риму та миряни. У своїй проповіді владика Діонісій представив духовний шлях співзасновниці Згромадження та її приклад для нас на основі читань з Вечірні, поділивши його на три частини:

У першій говориться про блаженну Йосафату та її рішення про створення нового Згромадження.

«Книга Приповідок говорить про батьківське повчання, але сміливо можна її пристосувати і до «материнського», бо мама частіше повчає своїх дітей, ніж тато.

  • «Слухайте діти батьківське навчання і зважайте, щоб розуму набрались, бо я даю вам добру науку; і навчання мого не покидайте…
  • Набирайсь мудрості, розуму набирайся, і не забувай, не відхиляйся від слів моїх уст…
  • Слухай, мій сину, і сприймай моє слово, і років життя твого буде багато…»

Преосвященний владика пристосував це повчання до життя блаженної Йосафати, яка завжди своє життя будувала на Богові та виконувала Його волю. Вона не шукала легкого життя, «теплого» місця, як говорить Святіший Отець Папа Франциск, застерігаючи, щоб іти там, де є найбільша потреба «не з огляду на дбання про себе, але щоб ділитися харизмою». Це вимагає, щоб бути готовими робити духовне розпінання, чи в цьому місці ще потрібне наше служіння, чи може нам піти в інше, де будемо більш корисними.

Владика Діонісій поділився власним досвідом співпраці із сестрами служебницями у Бразилії, які завжди були з людьми та підтримували це світло Божого життя серед народу.

Друге читання з книги Приповідок (Пр. 31, 10-31) говорить нам про жінку цнотливу…

Через це повчання бачимо блаженну Йосафату як особу виважену, покірної мудрості, здатну до терпеливого перенесення терпінь та самопожертви. Тут починається новий етап в її житті: апостольська праця і місії серед народу, часто у найважчих місцевостях та спільнотах. Вона виховує маленьких дітей у захоронках, доглядає хворих, працює у Львівській духовній семінарії. Не бракує терпінь, наклепів, людської заздрості та очернень. Але все це блаженна переносить, співтерплячи з Христом.

Папа Франциск, звертаючись до генеральних настоятельок 8 травня 2013 року, запитує: «Якою була б Церква без вас? Бракувало б материнства, ніжності, любові, материнської інтуїції».

І на завершення, блаженна Йосафата виявляє героїчну мужність у духовних та моральних терпіннях, будучи декілька разів недопущеною до складання вічних обітів через людську несправедливість, вона покладається на Бога усім серцем. Тому ці труднощі її не захитали.

Третє читання з книги пророка Ісаї говорить: «Виросте пагін Господній, який буде в красі та честі, і плід землі в величі та славі для тих, що в Ізраїлі зостались цілі».

Йосафата зосталася ціла, перейшла вона через вогонь і воду в красі та честі!»

На завершення свого короткого земного шляху блаженна Йосафата ще мала нагоду єднатися з Христом у несенні фізичних страждань через важку хворобу туберкульозу костей. «Усі ці терпіння вона понесла героїчно, аж до свята Благовіщення Пречистої Діви Марії 7 квітня 1919 року, коли Ангел Господній благовістив Їй, що Господь кличе Її до вічної обителі».

Блаженна Йосафата була особою молитви, глибокої покори та відданості Богові.

20 листопада та 150-ліття з дня її народження в Генеральному домі Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії очолив Архиєрейську Божественну Літургію владика Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре у співслужінні з о. Василем Колодчиним, священником Одеського екзархату, парохом парафії Святих Петра і Павла в м. Южне, який з дружиною перебуває в Римі та є гостем сестер служебниць. Молимося подячну Літургію за прославу блаженної Йосафати на престолі Церкви та включаємо в нашу молитву всіх потребуючих, хворих, тих, які поручалися нашій молитві. Нехай блаженна Йосафата заступається та випрошує в Господа всі потрібні ласки, а особливо нехай її приклад запалює нас усіх до ревності в християнському житті та вірності Богові, кожен у своєму покликанні.

У проповіді під час Божественної Літургії владика Іриней,пристосував до життя блаженної Йосафати слова святого апостола Павла до Коринтян: «В усьому виявляємо себе як слуг Божих у великій терпеливості, скорботах, у нуждах, у тіснотах, під ударами, в темницях, у заколотах, у трудах, у неспанні, у постах, у чистоті, у знанні, у довготерпеливості, у лагідності, у Святому Дусі, у щирій любові, у слові правди, в силі Божій, у зброї справедливости в правиці й лівиці, у славі й безчесті, у наклепах і в добрій славі; як обманці, однак правдиві, як незнані, а проте надто знані; як ті, що вмирають, а все живі; як карані, та не забиті; як сумні, та завжди веселі; як бідні, а багатьох збагачуємо; як ті, що нічого не мають, а все посідаємо».

А ВСІХ НАШИХ ВІРНИХ РИМУ СЕРДЕЧНО ЗАПРОШУЄМО НА МОЛІННЯ ПЕРЕД МОЩАМИ БЛАЖЕННОЇ ЙОСАФАТИ 24 ЛИСТОПАДА 2019р. за адресою Via Cassia, 102

(Доїзд з метро Lepanto автобусом 301 до зупинки Cassia- Ronciglione)

БЛАЖЕННА МАТИ ЙОСАФАТО, МОЛИ БОГА ЗА НАС!

Сестри служебниці


ПУБЛІКАЦІЇ

Хрест Господній — таїнство спасення27 вересня

Правильна назва свята Воздвиження чесного Хреста Господнього є «Всемірне (тобто всесвітнє) воздвиження чесного Хреста». Про це свідчить...

МЕДІА
Prev Next