АКТУАЛЬНО

Вірні Прикарпаття відзначили восьму річницю Івано-Франківської митрополії прощею до собору Воскресіння Христового

Понеділок, 16 грудня 2019, 14:35
Вісім років тому, 13 грудня, коли Церква відзначає пам’ять св. апостола Андрія Первозванного, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав підніс Івано-Франківську єпархію до гідності архиєпархії та митрополії і ввів на престол її першого митрополита – владику Володимира Війтишина.

З цієї нагоди відбулася проща до архикатедрального і митрополичого собору Воскресіння Христового. Щорічно вона відбувається на честь блаженних новомучеників Івано-Франківських Івана Слезюка, Симеона Лукача та Григорія Хомишина. Цього року до неї приурочили і 30-річчя легалізації УГКЦ.

Кілька тисяч прочан з Івано-Франківська та області зібралися в головній святині Прикарпаття, щоб спільно подякувати Богу за прожитий рік, який завершується, а також просити благословення для своїх сімей, а головне – для Батьківщини.

Очолив спільне моління архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. Разом із ним молилися також єпарх Чернівецький Йосафат Мощич та численне духовенство з різних куточків Прикарпаття.

Під час Божественної Літургії канцлер курії Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ протоієрей Віталій Федун зачитав Пастирський лист митрополита Володимира до вірних Івано-Франківської митрополії.

«Нехай свідчення віри наших ісповідників віри, наших рідних і близьких стане запрошенням для того, щоб їх наслідувати. Нехай святість буде прагненням для всіх нас, дорогі брати і сестри, і на цьому шляху нехай нас супроводжує Пресвята Богородиця», – йдеться в листі.

Після спільної молитви за активне душпастирське служіння та з нагоди 30-ліття легалізації УГКЦ митрополит Володимир нагородив ревних священників золотими хрестами і закликав до молитви за Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава. Усі вірні в храмі помолилися «Отче наш» та «Богородице Діво», просячи Божого благословення для свого Патріарха.

На завершення святкування митрополит Володимир привітав усіх Андріїв з іменинами.

Відтак усі спільно помолилися за мир та спокій в Україні гімн «Боже, великий, єдиний», а священнослужителі благословили всіх присутніх мощами блаженних новомучеників. Після чого кожен особисто ще міг підійти і приклонитися до святої реліквії.

У післяобідню пору в приміщенні Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка відбулася урочиста академія «З Богом у серці», присвячена 30-літтю легалізації Української Греко-Католицької Церкви.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.if.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

10 думок Блаженнішого Святослава про світ, сім’ю, війну, освіту, Церкву04 липня

У червневому випуску «Відкритої Церкви» Глава УГКЦ розповів про місце Церкви в посткоронавірусному світі, дав оцінку стихійному лиху на...

МЕДІА
Prev Next