АКТУАЛЬНО

Візит Владики Йосифа (Міляна) до прибалтійських країн завершився

П'ятниця, 30 березня 2012, 10:10
«Українські греко-католики в Естонії, Латвії та Литві потребують підсилення душпастирської опіки з боку нашої Церкви», - так підсумував робочу поїздку до прибалтійських країн Владика Йосиф (Мілян), голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ.
«Українські греко-католики в Естонії, Латвії та Литві потребують підсилення душпастирської опіки з боку нашої Церкви», - так підсумував робочу поїздку до прибалтійських країн Владика Йосиф (Мілян), голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ. В Естонії на сьогодні душпастирює тільки один священик УГКЦ, натомість потреби є набагато більші, оскільки створено громади в Таллінні, Пильві, Тарту, Кохтла–Ярве та ін. У Латвії душпастирюють три священики (один доїжджає з Литви), які служать у Ризі, Даугавпілсі та Лудзі. Як відзначив Владика Йосиф, «маємо інформацію, що українців, зокрема греко-католиків, в інших містах Естонії, Латвії та Литви є достатньо, а тому потреба в душпастирях справді є дуже великою. Потрібно зауважити, що ієрархія присутньої там Римо-Католицької Церкви дуже приязно налаштована до питання забезпечення наших потреб. Про це свідчать, зокрема, робочі зустрічі з Єпископом Талліннським Філіппом (Джорданом) та Митрополитом Ризьким Збігнєвом (Станкевичем)». Крім того, в рамках поїздки делегація УГКЦ у складі голови ПМВ Владики Йосифа, виконавчого секретаря ПМВ о. Василя Поточняка, а також новообраного протоігумена провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Пантелеймона Саламахи, ЧСВВ, та ігумена у Вільнюсі о. Павла Яхимця, ЧСВВ, відвідала громади УГКЦ у всіх трьох столицях і зустрілася з ієреями УГКЦ, Послом України в Естонії, головою відділу у справах релігій Міністерства внутрішніх справ Естонії, молодіжною спільнотою Латвії та ін. Метою поїздки, яка тривала з 22 до 30 березня, було представлення Стратегії-2020 «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» для всіх душпастирів у прибалтійських країнах і посвячення каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці при василіанському храмі Пресвятої Трійці у Вільнюсі.  

Повідомили у прес-службі ПМВ

ПУБЛІКАЦІЇ

Дрогобицькі мученики: о. Северин Бараник, о. Яким Сеньківський та о. Володимир Байрак22 червня

27 червня згадуємо 28 новомучеників нашої УГКЦ, яких було проголошено блаженними папою Іваном Павлом ІІ під час його візиту в Україну у 2001...

МЕДІА
Prev Next