АКТУАЛЬНО

В Івано-Франківській архиєпархії тривають екологічні місії

Середа, 25 жовтня 2017, 15:35
Донести вчення Церкви про відповідальність за створіння до всіх – це основна мета екологічних місій, які тривають в Івано-Франківській архиєпархії. Саме тому священики – референти Екобюро час через молитву, проголошення Слова Божого, акти дияконії намагаються достукатися до зовсім юних і вельми поважних вірян та привернути їхню увагу до екологічних проблем сьогодення.

Так, 19 жовтня у рамках екомісій о. Михайло Дзуль, о. Ярослав Клюса та о. Михайло Дацишин відвідали Томашівську та Войнилівську ЗОШ, Войнилівський професійний ліцей та дитячий садочок. У доступний ігровий спосіб вихованців дитячого садочка та учнів молодших класів священнослужителі закликали не смітити та не спотворювати неповторну красу нашого краю.

Натомість ліцеїстам та старшокласникам екореференти пропонували глибше задуматися над своїм повсякденним життям і закликали позбутися закорінених шкідливих звичок щодо довкілля та людей.

«Уся шкода, завдана довкіллю, мов той бумеранг, повертається проти самої ж людини», – застеріг о. Михайло.

За сприяння Войнилівського протопресвітера о. Мирона Ящука також відбулася плідна зустріч духовенства та депутатів Войнилівської селищної ради на чолі з селищним головою Володимиром Рудим, на якій обговорювалася можливість запровадження роздільного збору відходів у селищі.

У неділю, 22 жовтня, представники Екобюро завітали до Тисменицького деканату, де мали змогу спільно молитися та проповідувати в храмах міста. Отець Мирослав Татумиряк давав настанови щодо екологічної поведінки для парафіян Свято-Миколаївської громади, а о. Михайло Дзуль доносив правду про екомісію людини в цьому світі до Свято-Михайлівської громади. «Берегти світ і все, що в ньому є – це обов'язок людей перед Богом. Штучні вінки, спалювання сміття, забруднення річок, вирубування лісів – все це суперечить цьому обов’язку і руйнує духовне та фізичне здоров'я людини», – зазначив о. Мирослав.

Для підсилення своїх слів екореференти демонстрували парафіянам відеоролики про небезпеку спалювання залишків рослинності чи використання пластикової атрибутики.

Наступного дня відбулася зустріч церковних природозахисників із місцевими школярами, на якій діти мали змогу переглянути корисні ролики, дізнатися, як практично виявляти свою любов до Бога через збереження природніх ресурсів та поставити запитання священикам стосовно вияву християнської віри через бережливе ставлення до природи.

«Вміти побачити руку Творця у Його творінні і берегти світ, в якому живемо треба вчитися з малого віку», – підсумувала директор школи п. Марія Люта і подякувала священикам за візит.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами
Інформаційної служби Бюро УГКЦ з питань екології

ПУБЛІКАЦІЇ

Блаженніший Святослав привітав Блаженнішого Епіфанія18 грудня

У цей знаменний момент я простягаю руку від імені нашої Церкви до Вас та всіх православних братів, пропонуючи вам почати разом торувати наш...

МЕДІА
Prev Next