АКТУАЛЬНО

В Івано-Франківську провели семінар на тему: «Cучасний стан української каноністики»

П'ятниця, 15 листопада 2013, 10:06
14 листопада в Івано-Франківській духовній семінарії відбувся науково-практичний семінар на тему «Сучасний стан української каноністики» і презентація Тлумачного словника термінів канонічного права. Захід був приурочений до відкриття Інституту східного канонічного права ІФТА та 30-ліття проголошення Іваном Павлом II Кодексу канонічного права.

Розпочав конференцію ректор Івано-Франківської духовної семінарії прот. Олександр Левицький, який привітав учасників семінару та передав благословення, запевнення в молитвах і подяку від владики Володимира (Війтишина), Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського, та владики Софрона (Мудрого), ректора ІФТА, за організацію семінару і презентацію нової книги в галузі каноністики.

Опісля прозвучала доповідь «Сучасний стан української каноністики» викладача Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого, промотора справедливості Трибуналу Верховного Архиєпископства УГКЦ, доктора канонічного права ієрея Олега Хортика.

Доповідач відзначив знаковість цього семінару як важливої наукової події. Потім він зосередився на детальному викладі історичної минувшини української каноністики, проаналізувавши її розвиток, а також науковий доробок українських фахівців-каноністів. Крім того, була заторкнута і сучасна проблематика, проаналізовано низку подій та явищ у розвитку сучасного канонічного права. Зокрема, мова йшла про заснування Товариства українських каноністів, публікацію наукових статей і монографій, видання підручників та практичних посібників і порадників, викладання канонічного права у церковних та світських навчальних закладах. Були згадані найвизначніші українські каноністи минувшини й сучасності. Попри дуже позитивну тенденцію розвитку, доповідач відзначив брак наукових праць у сфері каноністики, проблему уніфікації церковно-правової термінології, видання порадників канонічного права та працю над новою редакцією Партикулярного права.

Підсумком доповіді стала презентація книги вже згаданого отця-доктора Олега Хортика «Тлумачний словник термінів канонічного права».

Далі прозвучали запитання отця-доктора Андрія Танасійчука. Відбулося обговорення стосовно правильного застосування термінології та змістової конструкції Канонічного права.

З привітальним та подячним словом звернувся до присутніх також отець-доктор Річард Горбань, віце-ректор ІФТА з наукової частини, особливо підкресливши важливість заснування на базі ІФТА Інституту східного канонічного права. Воднораз він висловив глибоку подяку отцю-доктору Олесандру Левицькому, який призначений директором цього Інституту, за його жертовність і сміливість у науковому та організаційному провідництві.

Підсумував семінар о. Олександр Левицький, зачитавши декрет владики Володимира (Війтишина)про заснування Інституту східного канонічного права. Також о. Олександр зазначив велику необхідність його створення, окресливши широке поле його наукової діяльності, і висловив сподівання на плідну діяльність нової інституції, зокрема видання власного наукового журналу, який містив би актуальні наукові розвідки у сфері каноністики. Отець-ректор висловив вдячність всім присутнім, побажавши здоров’я та Божого благословення на реалізацію цих сподівань.

Михайло Паляк,
 Інформаційний центр ІФДС

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next