АКТУАЛЬНО

В Івано-Франківську розпочався табір для особливих діток

Вівторок, 27 серпня 2019, 16:38
27 серпня в Івано-Франківську при парафії Всіх святих українського народу розпочався табір «Веселі канікули з Богом» для особливих дітей. Упродовж п’яти днів тут відпочиватимуть і по-новому відкриватимуть для себе Бога й світ дітки зі синдромом Дауна, з аутичним спектром та інших інклюзивних груп.

Кульмінацією відпочинку стане поїздка до відпустового Марійського центру в с. Зарваниця.

«Цей табір цікавий тим, що він неординарний. Щороку на нашій парафії ми проводимо табори "Веселі канікули з Богом" для дітей різного віку. А цього року вперше з’явилася ідея провести такий табір для особливих дітей», – каже адміністратор парафії та духовний провідник табору о. Василь Чорній.

Щодня діти та їхні батьки матимуть можливість спільно проводити час, розмовляти зі священником, психологами та реабілтологами. Крім того, на них чекає цікава та насичена програма з різними майстеркласами, гуртками.

«Кожен новий день табору ми розпочинаємо молитвою на Божественній Літургії. Також є підготовленні катехитичні зустрічі та банси, які молодь дуже любить», – мовить далі о. Василь.

За його словами, для дітей також передбачене харчування.

«Все це безкоштовно і дуже тішить той факт, що на наше прохання відгукнулося чимало людей», – пояснює священнослужитель.

Організаторка табору п. Марія Червак каже, що вже тривалий час працює з такими дітками, проводить різні майстеркласи, гуртки та просто служить їм.

«Ідея таких канікул народилася в самих батьків наших діток. Ми вже більше знайомі між собою, мали кілька поїздок по Україні. Також чули, що на різних парафіях відбуваються такі табори і захотіли спробувати провести відпочинок для наших дітей», – говорить п. Марія.

За її словами, це справді особливі дітки, оскільки в кожного з них є своє бачення та свій світ.

«Хто з них замкнений у власному світі, хтось має дар прекрасних розрахунків, хтось має багато усмішки. Якщо говоримо про діток зі синдромом Дауна, то їхня особливість в тому, що вони дуже люблять обійми», – пояснює організаторка.

Самі ж учасники «Веселих канікул» сподіваються на гарно проведений час і нові знайомства.

«Думаю, цей табір допоможе нам ставати кращими», – каже Василь з Івано-Франківська.

Додамо, що табір триватиме до суботи, 31 серпня. В останній день відпочинку всі діти, їхні батька, а також парафія Всіх святих українського народу здійснить паломницьку поїздку до відпустового Марійського центру в с. Зарваниця, щоби там перед чудотворною іконою Божої Матері просити для себе та близьких заступництва і потрібних ласк.

Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого

Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні

МЕДІА
Prev Next