АКТУАЛЬНО

В Івано-Франківську відбудеться осінній бал для людей з обмеженими фізичними можливостями

П'ятниця, 22 листопада 2013, 09:49
У неділю, 24 листопада, у холі Прикарпатського університету Івано-Франківська відбудеться вже традиційний «Мальтійський приятельський бал для людей з обмеженими фізичними можливості» (початок о 17.30). Організатор дійства – благодійна організація Мальтійська служба допомоги.

На захід прибуде більше від півсотні пар. Як і годиться, це будуть пані та панни, одягнені у святкові сукні, кавалери в костюмах, із краваткою чи метеликом... Однак особливістю цього балу є те, що учасники - молоді хлопці і дівчата на інвалідних візках.

Ніжний вальс, запальний рок-н-рол, чуттєва полька і навіть український народний танець, будь-які танцювальні рухи - усе підвладне людям, які з різних причин опинилися в інвалідному візку. Що головне для танцюриста? Вправність ніг? А от і ні. У будь-якому танці головне — душа і почуття, які вкладені в кожний рух. І найкращим доказом того, що танцюють не ногами, а душею, є танці на інвалідних візках. Хтось може запитати: ну як можна танцювати сидячи? Як при цьому відтворити ритм та експресію, те, що перетворює танець на мистецтво? Але досить на власні очі побачити, як танцюють люди на інвалідних візках, і все стає зрозумілим. І це чудово, коли людина, незважаючи на обмежені рухові можливості, намагається жити повноцінним життям. Люди з обмеженими фізичними можливостями підтверджують свою волю до життя щодня: вони здобувають освіту, працюють, створюють сім'ї, подорожують, беруть участь у прощах і таборах, сплавляються по Дністру, займаються спортом, зростають духовно і культурно...

«Це неймовірні люди, у яких нам є чого повчитися, - розповідають організатори. – Бал для них – справжня подія. Дехто з дівчат уперше вдягне бальну сукню! Адже досі вони не те, що не могли мріяти про якесь світське життя, а й не могли дозволити собі елементарного в повсякденному житті – потрапити до будь-якої установи. В Івано-Франківську та й в Україні часто відбуваються різноманітні бали, і  не раз запитуєш себе, чому не запрошують до участі в них людей з обмеженими фізичними можливостями? І проблема не тільки в архітектурних бар'єрах чи відсутності пандусів, а в бар'єрності сердець і суспільної свідомості. Відомо, як у нашому суспільстві дбають про людей з обмеженими можливостями і як «забезпечуються» їхні права і свобода, соціально-психологічна, медична чи юридична допомога».

 Відкриває бал традиційний вальс. У програмі балу полонез, полька, танго, рок-н-рол і навіть народні танці! Танцюватимуть до пізнього вечора. Звучатимуть відомі мелодії, включно з вальсами Штрауса, музикою класиків - Моцарта, Бетховена, Гайдна, Шостаковича та інших. Однак усі чекають найголовнішого танцю, яким, безумовно, є знаменитий віденський вальс. Під час дійства оберуть Короля та Королеву балу, без яких, як відомо, не проходить жодний бал.

Люди з обмеженими можливостями щоденно доводять, що насправді нічим не відрізняються від інших. Їхні можливості вражають, а сила духу викликає захоплення. Вони вже вкотре демонструють, що танцювати так, щоб перехоплювало подих, можна навіть на інвалідних візках!

 

Мальтійська служба допомоги
м. Івано-Франківська

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Кирило Селецький – засновник двох монаших спільнот, першого захоронку, борець з алкоголізмом та просвітитель22 вересня

У 2018 році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 100-річчя від дня смерті визначного священика Перемиської єпархії о.Кирила...

МЕДІА
Prev Next