В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку багатолітньому професору духовної семінарії отцю Іванові Козовику
Понеділок, 28 вересня 2020, 10:21 27 вересня 2020 року виповнився рік з часу відходу до вічності багатолітнього професора Івано-Франківської духовної семінарії, Теологічного інституту (нині – академія Івана Золотоустого), Івано-Франківської медичної академії (нині – Івано-Франківський національний медичний університет), душпастиря архикатедрального і митрополичого собору Воскресіння Христового – митр. прот. Івана Козовика.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- В Одесі освятили наріжний камінь під будівництво нового храму УГКЦ
- У місті Дубно Луцького екзархату освятили вівтарну частину з іконою святого Шарбеля
- На пам’ять про жертводавців УКУ, подружжя Рубелів, освятили іменну кімнату
На знак великої вдячності за всі заслуги отця-професора міська спільнота спорудила йому пам’ятну дошку, яку урочисто освятив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин.
Розпочалися богослужіння цього дня із Божественної Літургії, яку в головній святині міста звершив митрополит Володимир Війтишин у співслужінні з генеральним вікарієм архиєпархії митр. прот. Степаном Балагурою, адміністратором архикатедрального собору мит. прот. Юрієм Новіцьким та духовенством собору.
Після спільної молитви на фасаді будинку, де проживав світлої пам’яті о. Іван Козовик, неподалік від архикатедрального собору, митрополит Володимир освятив пам’ятну дошку.
Участь в освяченні взяли також міський голова п. Руслан Марцінків, ректор Івано-Франківського Національного медичного університету п. Микола Рошко та професорсько-викладацький склад цього навчального закладу, де довгі роки працював о. Іван, а також рідні, місцева інтелігенція, парафіяни храму, жителі міста.
У своєму слові митрополит Володимир зазначив, що о. Іван Козовик вже у зрілому віці прийшов до священства, але те, що він отримав у молоді роки від батьків, те, що дав цьому новіціат в отців редемптористів, мала семінарія, – усе це він проніс крізь роки.
«Ми сьогодні дякуємо Богові за дар його життя, дякуємо за служіння, за любов та відданість Українській Греко-Католицькій Церкві та державі Україні, які він проніс через роки до останніх днів свого земного життя», – наголосив архиєрей.
Також владика подякував місцевій владі за сприяння у встановленні цієї пам’ятки, дружині та рідним за те, що були поряд з отцем, усім за присутність та пошану, яку вони віддали о. Івану в цей день.
Довідково:
Митрофорний протоієрей Іван Козовик народився 12 лютого 1928 в с. Данилівці, тепер Зборівського району Тернопільської області. У 1941 році вступив до ювенату (малої семінарії) отців редемптористів. Закінчивши курс навчання у 1944 році, вступив до новіціату Чину Найсвятішого Ізбавителя. У 1957 році закінчив факультет класичної філології Львівського університету імені І. Франка. Від 1957 року – викладач Івано-Франківської медінституту, 1971–1978 викладач, завідувач кафедри латинської мови, 1978–1994 завідувач курсу латинської мови при кафедрі іноземних мов, доцент.
Від 1994 – один із засновників і перших професорів Івано-Франківського теологічно-катехитичного духовного інституту, від 1995 – віцеректор, а відтак – декан філософського і богословського факультету Івано-Франківської теологічної академії (нині – Академія Івана Золотоустого).
Був серед засновників осередку Товариства української мови в медінституті. Після виходу УГКЦ з підпілля очолив Спілку християнського відродження. 13 серпня 1994 відбулися його ієрейські свячення, які довершив єпископ-ординарій Івано-Франківської єпархії УГКЦ світлої пам’яті владика Софрон Дмитерко.
Доки мав сили, о. Іван Козовик щоденно відправляв ранкову Службу Божу в катедральному соборі Воскресіння Христового. Часто виступав в радіопередачах на богословську тематику, плідно працював як науковець.
У його творчому доробку понад п’ятдесят праць на науково-методичну, філологічну, історичну, релігійну та філософську тематику. Автор і співавтор трьох підручників латинської мови для мед. інститутів і медичного училища, підручників для студентів-богословів «Онтологія», «Космологія», «Історія філософії» і «Антропологія», перекладу з пол. мови книги папи Івана Павла II «Дар і Таїнство», низки статей з античної літератури, краєзнавства і релігієзнавства. Виконав титанічну працю при виданні «Катехизм Католицької Церкви» українською мовою, що підтверджує його високе реноме одного з найкращих в Україні знавців класичних латинської і грецької мов.
Серед визначних праць також слід виділити: «Словник античної міфології»; «Історія філософії»; «Екзорцизм: міф чи реальність?»; «Чи людина має душу? Яка вона?». За свою невтомну та сумлінну працю був нагороджений найвищими церковними нагородами – митрою, а також двома золотими хрестами з прикрасами.
Упокоївся в Бозі 27 вересня 2019 р. Похований в урочищі Дем’янів Лаз.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.if.ua
- «Чи нас болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн25 січня
- Неділя Божого Слова в Католицькій Церкві: УГКЦ заохочує до вивчення і поширення Святого Письма25 січня
- Паризька єпархія та видавництво «Дух і літера» опублікували український переклад «Екуменічного заповіту» о. Поля Кутюр’є25 січня
- Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Божого Слова25 січня
- Традиційний щорічний захід “Просфора з Патріархом” відбудеться у форматі онлайн 25 січня

Неділя Божого Слова в Католицькій Церкві: УГКЦ заохочує до вивчення і поширення Святого Письма25 січня
24 січня 2021 року вся Католицька Церква вже вдруге відзначила неділю Божого Слова, яку встановив минулого року Святіший Отець Франциск для...
-
«Чи нас болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо
-
Глава УГКЦ в Ольштині: «Дорога до створення цієї єпархії була сповнена кров’ю мучеництва та сльозами переселенців» (оновлено)
-
Блаженніший Святослав у відеокатехизах покроково пояснює зміст «Символу віри»
-
«Справді щасливими ми є тоді, коли ми справжні», – християнський психолог Лідія Кондратик
-
«Сьогодні Христос входить у йорданські води, щоб подарувати нам свободу від гріха», — Блаженніший Святослав на Богоявлення
-
Українська анімаційна студія представила нову однойменну стрічку до свята Богоявлення
-
Блаженніший Святослав: «На нове і краще майбутнє людство може сподіватися лише в Христі»
-
«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
-
Аніматори презентували новий різдвяний мультфільм із серіалу «Духовне намисто»
-
Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»
-
Глава УГКЦ у день Різдва Христового: «Колядуйте, якщо потрібно, навіть телефоном, щоб Різдвяна радість не була закритою»
-
Блаженніший Святослав привітав вірних з Різдвом Христовим: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
-
Двадцять другу річницю заснування сестер Чернечої родини Воплоченого Слова відзначили в Україні
-
Глава УГКЦ привітав українців з 2021 роком: «З Новим роком, дорогі брати і сестри! З Новим роком, Україно!»