АКТУАЛЬНО

В Буенос Айресі ознайомилися з рішеннями Патріаршого Синоду

Понеділок, 28 грудня 2009, 16:15
В неділю, 27 грудня, після урочистої Літургії в українському катедральному храмі Покрова Пресвятої Діви Марії, що в Буенос Айресі, відбулася конференція на тему: «І будете мені свідками… аж до краю землі».
В неділю, 27 грудня, після урочистої Літургії в українському катедральному храмі Покрова Пресвятої Діви Марії, що в Буенос Айресі, відбулася конференція на тему: «І будете мені свідками… аж до краю землі». Конференцію провів Владика Святослав (Шевчук). Метою цієї конференції було ознайомити вірних єпархії з постановами Патріаршого Синоду, що відбувся у Львові-Брюховичах, від 29 листопада до 5 грудня 2009 року Божого, презентувати Синодальне послання з нагоди 20-ліття легалізації УГКЦ, 65-ліття з дня смерті Митрополита Андрея (Шептицького) та 25-ліття з дня смерті Патріарха Йосифа (Сліпого) та спільно накреслити напрямні для втіленні рішень Синоду у життя єпархії. Розкриваючи зміст Послання, владика Святослав наголосив на тому, що Митрополит Андрей та Патріарх Йосиф ставили перед своєю паствою надзвичайно високе завдання: перший – приготував Церкву до жорстоких переслідувань, а другий – провів її через ліквідацію на рідних землях у воскресіння. Сьогодні українські владики ставлять перед собою та своїми вірними неменш високе завдання, висловлене у стратегії УГКЦ „Святість об’єднаного Божого люду”. Особливий наголос доповідач поставив на необхідності плекати внутрішню єдність єдиної, глобальної Української Церкви, яка хоча і живе в різних культурах, країнах та континентах є єдиним організмом. Для того, щоб збагатити ті країни, де вона існує сьогодні, необхідно повноцінно черпати з джерела київської традиції та відкривати її для широкого загалу. Успіх такої інкультурації Традиції УГКЦ залежить від єдності кожної її єпархії з джерелом – Церквою в Україні. Саме в цьому двосторонньому векторі – внутрішня єдність УГКЦ та відкритість до інших культур і церков – лежить сьогодні завдання її ієрархії та мирян. Засобами для ефективного здійснення цього високого завдання є побудова єдиного патріархату та сопричасна модель поєднання всіх спадкоємців єдиної Київської Церкви. Після доповіді владики Святослава відбулася жива дискусія над тим, якими засобами можна здійснити це високе завдання Синоду в душпастирських, церковних та суспільних реаліях життя  української єпархії в Аргентині. У конференції взяли участь голова Центральної Рапрезентації українців в Аргентині п. д-р Євген Юзва, о.д-р. Луїз Глинка, п. д-р. Михайло Василик, представниці Союзу Українок Аргентини та інших громадських організацій, духовенство та монашество єпархії, численні вірні.

Департамент інформації

Української Католицької єпархії св. Покрови, Аргенина

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Микола Бичок: «Хоч би де я був, завжди зустрічав святих людей»15 січня

15 січня стало відомо, що Римський Архиєрей підтвердив вибір Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і номінував отця...

МЕДІА
Prev Next