АКТУАЛЬНО

В Енергодарі збудують греко-католицький храм

Середа, 08 листопада 2017, 20:54
Десять років тому греко-католики Енергодара почали гуртуватися. Спільні молитви спочатку проводилися в домівках у прихожан, туди ж приїздили для богослужінь священики із Запоріжжя. Коли в Енергодарі почав свою діяльність о. Олександр Варницький, церква «переселилася» в квартиру, а потім і в 40-метрове приміщення торговельного центру «Козацький».

У невеличкій капличці проводяться богослужіння та зустрічі, сюди привозять ікони, запрошують гостей, тут збираються парафіяни та їхні діти, усього близько півсотні осіб. Розширення стало необхідністю, а будівництво храму – не просто мрією, а потребою.

Отець Олександр розповів, що з Божою допомогою парафія отримала від місцевої влади дозвіл на виділення земельної ділянки під будівництво храму, і зараз іде процес створення проекту. У будівлі мають поєднатися традиції західноукраїнської церковної архітектури та козацької. Також вкрай необхідне греко-католикам приміщення, в якому будуть проводитись зустрічі, різноманітні заходи, де розташується омріяна недільна школа тощо. Це все за проектом розміститься на цокольному поверсі, а вже вище розміститься приміщення для богослужінь.

Кошти будуть збирати: частину нададуть багатші парафії, в тому числі — закордонні. Частину доведеться відшукувати власними силами. Але парафіяни готові сприяти такій добрій справі. Ба більше, в отця Олександра є кілька ідей щодо залучення благодійників. Наприклад, кожному, хто зробить внесок, буде надано посвідчення про це, таким чином, кожен зможе придбати «свою цеглинку» для храму.

Дружина отця Олександра пані Ольга розповіла, що насамперед люди приходять до церкви, щоб разом помолитися, звернутися до Бога. Але це не єдина мета прихожан. Сьогодні в Енергодарі є спільнота «Матері в молитві», проводиться робота з катехизації діточок та дорослих. Є й молодіжні утворення, наприклад, «Молодь Христова», яка прагне працювати на розвиток парафії. Тому будівництво храму — необхідність: отримавши власне приміщення, церква буде розвивати свій функціонал.

Сподіваємося, що греко-католицький храм стане не лише місцем духовного єднання парафіян, а й окрасою нашого міста, а ще – будемо чекати на будівництво храму Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Якщо ви хочете скласти пожертву, кошти просимо надсилати на рахунок:

№ 5168 7573 3006 3167
Варницький Олександр Ігорович
За додатковою інформацією звертатися за тел. 0979602824,
0959096024 о. Олександр

Прес-служба Донецького екзархату

ПУБЛІКАЦІЇ

НАША СВЯТА СОФІЯ. Послання Глави УГКЦ з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави16 січня

Дорогі в Христі брати і сестри! Упродовж своєї тисячолітньої історії наша Церква та наш народ уповні пережили у своєму тілі досвід...

МЕДІА
Prev Next