АКТУАЛЬНО

В УГКЦ вже другу добу триває молитовна естафета із читанням «Невсипущого Псалтиря»

Вівторок, 01 грудня 2020, 10:48
Ініціатива такої молитовної естафети належить Літургійному центру «Передання», а стрижневою її ідеєю є максимально наповнити добу, зокрема в час Різдвяного посту, Божою присутністю. До молитовної практики вже приєдналися декілька сотень осіб. Починаючи із 00:00 30 листопада, молільники читають Псалтир вдень і вночі (кожен по 15 хв), і долучитися до них може будь-хто охочий. Триватимуть цілодобові чування до 6 січня.

Як пояснює ієрм. Лука Михайлович, духівник Української католицького університету і координатор молитовної естафети, ідея «Невсипущого Псалтиря» у ширшому сенсі не є якоюсь новою релігійною практикою, тому тут не варто шукати якихось духовних ноу-хау.

«Це досвід, що має дуже тривале духовне спадкоємство і тяглість ще з часів Старого Завіту, який природно мігрував у досвід новозавітної Церкви. У багатьох відомих фахівців літургійного життя Церкви є стійке переконання, що ранньохристиянське богослужіння було переважно псалмодійне. Рівно ж в історичному християнстві віднаходимо численні церковні спільноти, які практикували цілодобове (почергове) читання псалмів. Зокрема спільноти "невсипущих"», – каже він.

Отож молільники просто намагаються увійти в цю величезну ріку багототисячолітнього досвіду молитви. Особливо це важливо, – вважає єрм. Лука, – у складний період в житті цілого світу і теж нашої багатостраждальної Батьківщини.

«Відрадно, що буквально за дві доби після нашого анонсу в мережі зголосилися декілька сотень осіб, які виявили бажання почергово молитися вночі і вдень, – розповідає єрм. Лука Михайлович і додає: – Мене особисто це дуже вражає, особливо враховуючи напружений графік життя сучасної людини, інтенсивні професійні ритми і звичайну зайнятість. Це підкреслює, що українці – люди з особливим духовним покликанням».

За словами духівника, це дуже цінно перед обличчям глобального секуляризму.

Друзі, подаємо графік на найближчі 4 дні (+1 вчорашній) для читання "Невсипущого Псалтиря". Нехай Господь скріплює нас у дусі молитви і духовному єднанні і любові між нами! Щира дяка усім, хто долучився!)

Опубліковано Літургійний центр "ПЕРЕДАННЯ" - HOLY TRADITION Понеділок, 30 листопада 2020 р.

 

Варто зазначити, що така ініціатива відбувається не вперше. Схожа молитовна акція проводилася в час Великого посту, після чого велика кількість людей свідчили, що це відкрило для них особливий досвід стосунку з Богом.

Додамо, що для участі в молитовній естафеті потрібно зголоситися до Літургійного центру «Передання» або особисто до єрм. Луки Михайловича.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Привітання від Апостольського нунція з нагоди презентації рекомендаційного листа21 вересня

21 вересня 2021 року в Київській Трьохсвятительській духовній семінарії після вручення Блаженнішому Святославу рекомендаційного листа...

МЕДІА
Prev Next