АКТУАЛЬНО

В Національному музеї Львова презентували книгу про іконостас церкви с. Суховоля Стрийської єпархії

П'ятниця, 03 квітня 2009, 15:53
Владика Юліян (Ґбур) 31 березня 2009 року відвідав презентацію книги «Іконостас церкви св. Івана Богослова в Суховолі» в Національному музеї Львова.
Владика Юліян (Ґбур) 31 березня 2009 року відвідав презентацію книги «Іконостас церкви св. Івана Богослова в Суховолі» в Національному музеї Львова. Її автор Роман Зілінко дослідив пам’ятку іконопису XVII ст., історію його створення, дату написання і структуру розміщення ікон. Дослідження включає ікони із збірки музею та приватної колекції о. Ростислава Гладяка, священика із с. Суховоля на Городоччині. Каталог ікон, поданий в книзі, є першим у серії видавничих проектів, присвячених вивченню іконописних комплексів, які зберігаються у фондах Національного музею у Львові та інших музейних і приватних колекціях. Видання подає мистецький аналіз ікон намісного, празничного, апостольського, та пророчого ряду і завершення іконостаса. Учасниками презентації були Генеральний директор Національного музею у Львові Ігор Кожан, Борис Возницький, директор Львівської картинної галереї, о. Ростислав Гладяк, представники літературних та мистецьких кіл Львова. У презентованій  книзі подано опис тридцяти чотирьох ікон, стан їхнього збереження, реставраційні заходи, опис, пояснення іконографії, написи та бібліографічні посилання на джерела, що містять згадки про них.  

о. Павло Худ

керівник Прес-служби Стрийської єпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Вознесіння Господнього11 червня

У це свято розпочинається десять днів очікування приходу Святого Духа, силою якого здійснюватиметься проповідь, місія, спасенна дія Бога...

МЕДІА
Prev Next