АКТУАЛЬНО

У північній Боснії віднайшли реліквію з підписом митрополита Шептицького

Вівторок, 16 липня 2019, 12:19
У місті Баня-Лука, що в північній Боснії, віднайшли реліквію з підписом митрополита Андрея Шептицького. Про це У Фейсбуку повідомив синкел у справах монашества у Львівській архиєпархії УГКЦ о. Юстин Бойко.

"Антимінс підписаний митрополитом Андреєм Шептицьким 11 квітня 1913 року, на якому досі служиться Літургія на престолі у Баня-Луці", - написав він.

Довідка:

Антимінс  - це освячена хустина із зашитою частинкою мощів святих на престолі. На антимінсі звершується під час Святої Літургії Таїнство Євхаристії. Без антимінса не можна служити Святої Літургії.

Антимінси з'явилися тоді, коли стало потрібно правити Літургію поза храмом, у похідних умовах. Престол доводилося заміняти переносним столиком або просто дошками. Освячений антимінс з мощами у такому разі заміняв собою престол, звідси й походить його назва.

galinfo.com.ua

 


ПУБЛІКАЦІЇ

Архиєпископ Борис Ґудзяк про перші 100 днів свого служіння: Близькість і єдність, які я досвідчив, перевищили усі мої сподівання14 жовтня

Перші місяці на посаді для політиків чи урядовців вважають визначальними, стрижневими. Відразу після обрання чи призначення, новачки...

МЕДІА
Prev Next