АКТУАЛЬНО

У Патріаршому домі у Львові говорили про душпастирство спорту в УГКЦ

Четвер, 07 липня 2016, 16:04
5-6 липня 2016 року в Патріаршому домі УГКЦ у Львові відбулася дводенна конференція «Душпастирство спорту в УГКЦ. Здобутки та перспективи». Захід організовано Відділом душпастирства спорту, який діє при Патріаршій комісії УГКЦ у справах мирян.

Участь у конференції взяли представники архиєпархій, єпархій і екзархатів УГКЦ, які відповідальні за душпастирство спорту. Однією з цілей, які ставили перед собою організатори, було визначити пріоритетні напрямки та розпочати системну роботу в усій Українській Греко-Католицькій Церкві із душпастирства спорту, а також запланувати кілька спортивних заходів за участю представників із цілої України.

Зустріч розпочалася спільною молитвою та привітанням відповідального за душпастирство спорту УГКЦ о. Олега Кобеля, після чого учасники конференції заслухали доповіді викладачів Львівського державного університету фізичної культури, які на прохання організаторів радо погодилися поділитися своїм досвідом і напрацюваннями.

Завідувач кафедри олімпійської освіти ЛДУФК Ярослав Тимчак звернувся до присутніх із доповіддю «Світоглядні засади спортивної діяльності християнської Церкви». Доповідач представив на основі текстів Святого Письма і документів Церкви основні підстави, принципи і богословське підгрунтя спорту.

Викладач кафедри олімпійської освіти ЛДУФК Антон Литвинець розповів про спортивну діяльність католицьких спортивних організацій у світі. Доповідач наголосив,  що спорт є дуже розповсюдженим насамперед у християнських країнах та представив основних церковних діячів, які зробили вагомий внесок у розвиток спорту. Також розповів про міжнародні та національні католицькі спортивні організації, які діють у світі, і низку змагань, котрі проводяться під егідою католицьких спортивних організацій.

З наступною доповіддю до присутніх звернувся о. Олег Кобель: «Спорт як один з інструментів оживлення парафії». Він вказав на спорт як на важливий чинник залучення дітей та молоді до активного парафіяльного життя: «Будучи в парафії, я помітив, що молодь складно залучити до Церкви. І спорт є одним з тих чинників, який може притягнути дитину, а з нею і її батьків до Бога, до Церкви». Також священик розповів про свій досвід в організації спортивних дитячих таборів і запропонував організувати при парафіях дитячі спортивні секції.  «Церква має бути всюди, де є наші вірні, і одним з наших завдань є йти в середовище спортсменів», – зазначив о. Олег. Усі три доповіді викликали жваве обговорення.

Окрім доповідей, учасники конференції мали чудову нагоду поспілкуватися і поділитися досвідом та особистим напрацюваннями в ділянці душпастирства спорту в єпархіях та в парафіях, де виконують своє служіння. Цікавим був досвід створення парафіяльного спортивного клубу, яким з присутніми поділився о. Ростислав Какапич із с. Церківна Долинського району.

На зустрічі було визначено низку пріоритетів для розвитку душпастирства спорту в УГКЦ. Зокрема, розглядалися питання залучення дітей і молоді через спорт до активного парафіяльного життя, організації спортивних таборів, перспективи капеланства серед людей спорту, у дитячо-юнацьких спортивних школах та спортивних навчальних закладах. Найвагомішим здобутком конференції стала ідея створення в нашій Церкві руху «Через спорт до Бога» із гаслом ап. Павла «Прославляйте Бога у вашому тілі». Після розпрацювання ідейних засад руху буде створено відповідну емблему та атрибутику. Найближчим часом також буде акцентуватися увагу на формування і впровадження в життя особливої церковної спортивної  термінології.

Було запропоновано провести в семінаріях курс лекцій на тему «Світоглядні засади спортивної діяльності християнської Церкви». Новизну та актуальність багатьох тез із цієї проблематики відзначили всі без винятку учасники конференції.

На завершення зустрічі відбулося обговорення та затвердження плану діяльності Відділу душпастирства спорту УГКЦ на 2016 рік. Зокрема, восени відбудуться між'єпархіальний священичий змаг з футболу і настільного тенісу, а також дитячий між'єпархіальний турнір з міні-футболу під новою назвою – «парафіяда».

sport.ugcc.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next