АКТУАЛЬНО

В УГКЦ призначили нового патріаршого економа

Вівторок, 25 вересня 2018, 20:16
Згідно з рішенням Постійного Синоду Єпископів УГКЦ від 12 вересня 2018 року, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав призначив новим патріаршим економом Церкви о. Любомира Яворського. Отець Любомир досі був, зокрема, заступником керівника Департаменту військового капеланства.

Попереднім патріаршим економом упродовж чотирнадцяти років був владика Володимир (Війтишин), Митрополит Івано-Франківський. «Мене покликав Блаженніший Любомир, – поділився у коментарі Департаменту інформації УГКЦ владика Володимир, – як молодого єпископа. Ще не минуло року як я був призначений єпископом-помічником до Коломиї. Я казав Блаженнішому, що не можу йому відмовити, але якщо ви знайде когось іншого, то я з радістю передам ці обов'язки».

Говорячи про роль економату в Церкві, Митрополит Володимир наголосив, що це важлива складова, адже УГКЦ активно розвивається. «Та я б не хотів виділяти окрему роль економату, адже ми працюємо як єдине ціле всієї Церкви. Ми були невід'ємною частиною створення резиденції в Княжичах, переїзду Глави Церкви до Києва, створення Патріаршого центру у Львові, побудови Патріаршого собору, Патріаршого адміністративного центру. За цю всю працю дякуємо Богові, пам'ятаючи, що ще двадцять років тому цього всього ми не мали», – відзначив владика Володимир.

Декрет іменування отця Любомира Яворського патріаршим економом

«Я молився за отця Любомира, – сказав Митрополит Володимир, – аби він не відмовився. Хотів би побажати йому терпеливості, активніше залучати мирян до співпраці, щоб люди більше розуміли потреби Церкви. Божого благословення отцю Любомирові!»

За багатолітнє служіння патріаршим економом Блаженніший Святослав нагородив владику Володимира Патріаршою грамотою.

«На вашу долю випало нелегке і відповідальне служіння. Перед вами постало непросте завдання впорядкувати фінансову діяльність нашої Церкви на засадах чіткої звітності й прозорості», – мовиться в тексті грамоти.

«Ваша діяльність припала на період перенесення осідку Отця і Глави УГКЦ зі Львова до Києва. Завдяки професійному підходу та розсудливості ви гідно відповіли й на цей виклик. Завдяки вашим старанням знайшли своїх жертводавців сотні успішних проектів і програм, які сприяли налагодженню партнерських відносин. І сьогодні ви втішаєтеся повагою і довірою з боку владик нашого Синоду, численних закордонних і вітчизняних благодійників та церковних працівників», – відзначено у грамоті.

 

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ щодо аграрної реформи в Україні03 грудня

Звертаємося до державної влади України з проханням не пришвидшувати штучно земельну реформу, а підійти ґрунтовно до цього надзвичайно...

МЕДІА
Prev Next