АКТУАЛЬНО

В Угорщині провели великопісні реколекції для українців

Середа, 17 квітня 2019, 12:43
13–14 квітня в Будапешті пройшли великопісні реколекції. Дні духовної віднови відбулися в українській греко-католицькій парафії Покрови Богородиці в Будапешті, що на вулиці Ваці, 47.

Реколектантом був о. Василь Чудійович, канцлер Київської архиєпархії УГКЦ та координатор Стратегії УГКЦ'2020.

Основну увагу реколектант зосередив на темі ролі мирян у Церкві, яка випливає з отриманих у Таїнстві Хрещення служінь мирянина: пророчого, царського та священичого. Пророче служіння покликає кожного християнина відчитувати «знаки часу» та вже в щоденному житті намагатися крокувати до реалізації ідей і планів; як рівно ж, пізнаючи Істину в Христі, вміти розрізнити правду від обману, яким стає насиченим світ, тому сучасну епоху все більше називають епохою постправди.

Царське служіння полягає в тому, щоб мирянин володів своїми емоціями та поривами тіла, дедалі більше уподібнюючись до Христа. А вміння відповідально царювати у світі стимулює християнина бути співтворцем Бога в розвитку всього створеного.

«Царське священство» вибраного народу покликає кожного християнина формувати в собі «євхаристійну ментальність» сприймання своєї праці та свого ближнього в матеріально-духовному контексті.

У рамках реколекцій відбулася зустріч із дітьми церковної Рідної школи.

Духовні науки завершилися в неділю після Літургії, відтак присутні в церкві могли поспілкуватися з отцем та задати запитання. Учасники реколекцій скористали зі святих Тайн Покаяння та Євхаристії.

Уже стало традицією, що українська громада під час Великого та Різдвяних постів щороку має реколекційні науки, на які запрошуються священики з України.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині


ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Теодосій Роман Грень: «Велика кількість покинутих дітей – це лакмусовий папірець морального стану суспільства» 10 серпня

Доктор Теодосій Роман Грень, ЧСВВ, віцеректор Папської колегії святого Йосафата, редактор Українського відділу Ватиканської дикастерії...

МЕДІА
Prev Next