В УКУ презентували книжку про блаженну Йосафату
П'ятниця, 22 листопада 2019, 14:07 21 листопада відбулося представлення книжки с. д-р Луїзи Цюпи, СНДМ, і с. Орести Боршовської, СНДМ, «Блаженна Йосафата – світло Божої любові і краси».
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Відбулася презентація книги-фотоальбому «На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький»
- У Львові представлять книгу свідчень Ганусі Косів «Хочу ходити з Богом»
- У Всесвітній день добрих справ УКУ збиратиме кошти на аспірантську стипендію пам’яті Героя Небесної сотні
Нове видання презентували під час семінару «Соціальне служіння бл. Йосафати – приклад до наслідування», який був організований Патріаршою катехитичною комісією разом з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ та кафедрою педагогіки та соціальної роботи УКУ.
Під час презентації автори розповіли про історію написання та унікальність видання книги.
«Сьогодні презентуємо книжку про блаженну Йосафату – особу, яка була осяяна Божою любов’ю. Самою назвою книжки – «Блаженна Йосафата – світло Божої любові і краси» – ми хотіли передати всю об’єднуючу, творчу і надихаючу силу харизми блаженної Йосафати, якої ми сьогодні є носіями.
Перечитуючи написане нею, розуміємо, що вона пережила глибокий досвід Божої любові. І тому могла любити ближнього і йому служити. Також дбала про красу храму. А краса – це шлях євангелізації. Це сам Бог. І коли людина є заглибленою в Бога – вона починає все бачити Його очима. Відтак все створене Ним стає нагодою до духовного зросту і пізнання Бога. Тому Блаженна Йосафата так старалася про власну духовну красу і про красу храму – місця, де відображається небо на землі. І ця турбота про красу була відображенням того, чим вона жила.
Ці риси блаженна винесла ще з юності, коли належала до Братства святого Онуфрія, яке мало свою конкретну посвяту і свої правила. Два з них мене дуже зворушили: утверджувати саму себе у Божій любові та старатися заохочувати людей до Бога, а також дбати про красу храму. Останнє правило відображене в одній із зірок нашого апостоляту, яких ми маємо три: виховувати, опікуватися бідними і дбати про красу Божого храму.
Від себе хочу просити молитися до блаженної Йосафати і також писати нам про отримані при її посередництві ласки. Ми збираємо ці свідчення. І зараз вже готуємося відкрити останній етап процесу канонізації сестри Йосафати, в результаті якого вона може бути визнана святою усією Вселенською Церквою. Сьогодні вона є визнаною для нашої Церкви. Для нас вона є нашою українською святою, львів’янкою, великою жінкою, яка була творчою і відважною у служінні, тому що любила Бога понад усе. Христос для неї був її життям».
“Хочу найперше сказати про унікальність книжки, яка є результатом нашого довгого дослідження життя блаженної Йосафати.
Варто зауважити, що до 1982 року взагалі не існувало жодної книжки чи брошурки про блаженну Йосафату. Ціла її особа була загадкою для нас самих. Перша велика книжка про неї – «Молитва і служіння» – була написана с. Домінікою (Славутою), СНДМ при співпраці з с. Луїзою Цюпою і вийшла день перед її беатифікацією у 1996 році.
У нашій книжці ми старалися не повторювати те, що вже є відомо і опубліковано про с. Йосафату, за винятком згадки про ті події, які неможливо оминути. Натомість є багато нових свідчень сестер нашого Згромадження, які ще не були досі оприлюднені, та інформації, яку ми знайшли у архівах у Львові та Римі.
Дослідження архівних документів у Львівській науковій бібліотеці ім. Стефаника відкрило нам приналежність блаженної Йосафати до Братства святого Онуфрія, а відтак – і роль цього членства у її християнському вихованні. Власне там вона отримала той досвід зокрема і церковного життя, з яким розпочала діяльність нашого Згромадження. Для нас дуже важливо відкривати такі «білі плями» з історії ще світського життя своїх сестер. А їх є чимало, бо колись ми не зберігали навіть імен сестер, які вони отримали при хрещенні. Також про життя Йосафати було дуже мало інформації. Ми збирали її зернинами.
Окремо у книжці описана подія 27 червня 2001 року, коли Папа Іван Павло ІІ проголосив її блаженною. Пам’ятаємо, що її декрет був проголошений окремо від усіх декретів інших людей, які тоді також були проголошені блаженними мучениками. Сестра Йосафата не була мученицею. Вона блаженна, тобто вже є на небі, і ми маємо право молитися до неї, просити через її заступництво і наслідувати сестру Йосафату через її чеснотливе життя. У книжці ми також окремо зупинилися на описі різниці між блаженним і святим, оскільки в Католицькій Церкві існує чітка канонічна відмінність між цими двома визнаннями, але багато людей не знають її.
Також у книжці описано прощу з іконою с. Йосафати з вмонтованими мощами блаженної, яка відбулася впродовж 2013-2017 років. Тоді ця ікона відвідала усі наші монастирі, а також школи, садочки, лікарні та спільноти, в яких працюють наші сестри по всьому світу. Це було дуже об’єднуючим чинником для нашого згромадження. Також під час цього паломництва багато людей отримало оздоровлення та ласки через заступництво блаженної Йосафати, і їх свідчення ми наводимо у нашій книжці.
Заохочуємо усіх до прочитання!”
Підготувала Юлія Козіброда
- В Івано-Франківську розпочався Архиєпархіальний собор 07 грудня
- Єпископська хіротонія отця Степана Суса відбудеться в Патріаршому соборі в Києві (оновлено)07 грудня
- Владика Кен Новаківський розповів про підсумки першої Генеральної асамблеї Душпастирської ради06 грудня
- Львів’яни вшанували пам’ять священника і композитора Михайла Вербицького06 грудня
- На Личакові з нагоди Дня Збройних сил молитовно вшанували пам’ять Героїв06 грудня

Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ щодо аграрної реформи в Україні03 грудня
Звертаємося до державної влади України з проханням не пришвидшувати штучно земельну реформу, а підійти ґрунтовно до цього надзвичайно...
-
«Коли купуємо непотрібне – забираємо кошти з того, що дає нам радість, впевненість, розвиток», – фінансовий тренер
-
Від доброчинної кави до благодійного балу. Як українські греко-католики Відня долучаються до благодійності?
-
«Сьогоднішнє свято є торжеством християнського виховання, бо кожна дитина - храм Божий», - Глава УГКЦ
-
Новий єпископ Іван Кулик: «Бачу своїм завданням, щоби ми вчилися бути добрими людьми і ревними християнами»
-
Глава УГКЦ у Хмельницькому: «Не бійся, тільки віруй! Cаме ці слова Господь промовляє до людини третього тисячоліття»
-
Блаженніший Святослав у Хмельницькому зустрівся з керівниками обласної та міської влади
-
Глава УГКЦ просить вірних Церкви долучитися до збору пожертв для фонду «Андріїв гріш»
-
У Брюховичах відбувся Чин архиєрейського найменування нового єпископа УГКЦ
-
Глава УГКЦ узяв участь у спільній молитві за жертв Голодомору
-
Євангельські роздуми. Двадцять третя неділя по Зісланні Святого Духа
-
Глава УГКЦ у День пам'яті жертв Голодомору: «Запаліть свічу пам'яті і пом’яніть невинно убієнних голодом українців»
-
Блаженніший Святослав: «Важлива засада досягнення миру в Україні – це сказати: «Ні пацифікації»
-
На Алеї Героїв Небесної сотні молилися за Героїв Небесної cотні
-
«На Майдані народ поставив високі моральні рамки, згідно з якими ми оцінюємо політиків, громадських діячів, життя Церкви», – Глава УГКЦ
-
«Немає кращої проповіді Євангелія як милосердя і допомога потребуючим», – Глава УГКЦ у День бідного