АКТУАЛЬНО

В Уневі відбулася літня богословська школа

Понеділок, 04 липня 2016, 10:41
Нещодавно в Свято-Успенській Унівській лаврі пройшла літня богословська школа для вчителів католицьких шкіл. Її організували Комісія УГКЦ у справах освіти та виховання та філософсько-богословський факультет УКУ. Протягом десяти днів учасники заходу мали нагоду глибше пізнати власну духовну традицію, взяти участь у методичних тренінгах та інтерактивних лекціях.

За словами декана філософсько-богословського факультету диякона Романа Завійського, літня богословська школа – це  унікальне поєднання  вивчення богослов’я в монастирській обителі з участю у  літургійному житті монашої спільноти. Викладачі УКУ допомагали своїм колегам-освітянам з католицьких шкіл належно сформуватися для служіння у сфері католицького шкільництва, яке стає все більше затребуваним у сучасному суспільстві.

«Усі розуміють, яким важливим для майбутнього є підвищення якості освіти в України, – зазначає сестра Георгія, референт у справах освіти і виховання Львівської архиєпархії. – Тому дуже актуальними є заходи, які розвивають компетентність учителів та вихователів. Цього року від 13 до 21 червня ми організували для вчителів католицьких шкіл інтегрований формаційний курс на тему «Компетентнісний підхід у навчально-виховному процесі: зміна, що починається з класу».

Щоб краще ознайомити учасників школи з важливими богословськими аспектами їх служіння, викладачі богослов’я Українського католицького університету прочитали курси зі Святого Письма та східнохристиянської духовності. Під час біблійного курсу, який читав о. Петро Терлецький, розглянули питання появи текстів Святого Письма, їх богонатхнення, а також проблематику богоспілкування. При цьому учасники мали змогу практично пізнавати глибини Святого Письма під час Leсtio Divina (Роздумів над Словом Божим). Також  спільно провели практичне впровадження у методику постановки бібліодрами, яку вчителі застосовуватимуть у своїх школах.

Важливою частиною Літньої богословської школи став курс доктора богослов’я Марії Горячої, присвячений східній духовності. Під час лекцій, що важливо поза класом, учасники роздумували над темою покликання бути святими на прикладі Марії – матері і вчительки Церкви. Також актуальною стала тема покликання до цілісності особи вчителя, яка заторкує думки, слова, почуття, дії, звички.

Формаційний курс закінчився представленням підсумкових робіт вчителів із богословського та методичного напрямку – підготовка ранішньої молитви чи виховної годин із читанням Святого Письма та методична розробка екскурсії.

Учасники засвідчили, що за час богословської школи в Уневі отримали чимало здобутків, як практичних, так і духовних, і підтвердили актуальність проведення таких заходів. Таким чином і вчителі, і організатори сподіваються, що співпраця продовжиться і богословські школи будуть організовувати і в наступні роки.

theological.ucu.edu.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю03 квітня

Квітня неділя, день славного Входу Христа в Єрусалим, для мене і для всього проводу нашої Церкви традиційно є нагодою звернутися до вас з...

МЕДІА
Prev Next