АКТУАЛЬНО

В Уневі вшанували пам’ять владики Юліана (Вороновського)

Субота, 01 березня 2014, 21:40
28 лютого 2014 року, у день річниці відходу до вічності світлої пам’яті владики Юліана (Вороновського), відбулося паломництво до місця спочинку архиєрея на Чернечу гору, що в Уневі.

Очолив прощу та поминальні Богослужіння за упокій душі єпископа Юліана владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівський, у співслужінні з братією Свято-Успенської Унівської лаври та духовенством Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Також до Унева прибули і численні прочани - вірні Самбірсько-Дрогобицької єпархії, щоб спільною молитвою вшанувати владику Юліана.

«Молячись сьогодні за владику Юліана, вшановуючи його пам’ять, пам’ятаймо, що ми мали доброго взірця, добрий приклад, який просто маємо наслідувати, лиш потрібно цього забажати, усвідомивши, що наше життя Богом нам дане, щоб ми приносили плоди, кожен на своєму місці, як це робив у своєму єпископському служінні владика Юліан», - такі слова про владику Юліана сказав владика Венедикт у своїй проповіді під час заупокійного Богослужіння.

Також у своєму слові від імені усіх, хто знав покійного єпископа, владика Венедикт подякував Богові за дар життя для владики Юліана та за ті зустрічі, які була можливість пережити разом: «Нехай цей день буде для нас великою вдячністю для Бога за те, що він нам дав таку особу, бо кожен із нас носить в собі частинку владики і кожна зустріч з ним не була безрезультатна. Так і ці зустрічі з владикою впливали на нас свідомо і несвідомо та залишили в нашій пам’яті так само, як і цей сьогоднішній день, незабутній слід». 

«Найбільша дяка для владики Юліана - це наслідувати його життя», - завершив свою проповідь владика Венедикт.

Після Парастасу всі присутні вирушили на Чернечу гору – місце спочинку владики Юліана. Там, на місці поховання архиєрея, було відслужено Панахиду та освячено надгробний хрест на могилі владики.

Прес-служба Львівської архиєпархії

Довідка:

Юліан (Вороновський) народився 5 травня 1936 р. в с. Гумниська Бузького району на Львівщині в сім'ї Івана та Ксенії з роду Костишин. Після закінчення середньої школи вступив до Українського поліграфічного інституту у Львові, котрий закінчив у 1961 р. зі спеціальністю інженера-технолога поліграфічного виробництва. Впродовж п'ятнадцяти років працював на різних посадах від інженера до начальника відділу в Проектно-конструкторському інституті в м. Львові. Відтак через віровизнання змушений звільнитися і перейти на просту роботу у котельню, де працював до часу виходу УГКЦ із підпілля.

У 1958 р. вступив до монастиря Студійського уставу підпільної Української Греко-Католицької Церкви. Будучи монахом і працюючи на державній роботі, навчався у підпільній Духовній семінарії, що діяла у Львові.

27 жовтня 1968 р. у Львові з рук Митрополита Василія (Величковського) отримав єрейські свячення. З цього часу сповнює служіння священика підпільної УГКЦ, будучи настоятелем, а опісля ігуменом монастиря Студійського уставу.

30 вересня 1986 р. отримав єпископські свячення з рук архиєпископа Володимира (Стернюка). Відтак владику призначено єпископом-помічником місцеблюстителя Львівської Архиєпархії. У 1991 р. стає архимандритом монастиря Студійського уставу і ректором Львівської духовної семінарії Святого Духа.

У квітні 1993 р. йому доручено адміністрування новоутвореної Самбірсько-Дрогобицької єпархії, а 17 квітня 1994 р. відбулася його інтронізація на правлячого єпископа даної єпархії, обов'язки якого виконує по сьогоднішній день.

27 жовтня 2011 р. повідомлено, що Блаженніший Святослав (Шевчук) за згодою Синоду Єпископів УГКЦ прийняв зречення владики Юліана з уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького. З цього часу владика Юліан став вислуженим єпископом Самбірсько-Дрогобицьким.

Відійшов у вічність владика Юліан на 77-му році життя 28 лютого 2013 р. після тривалої хвороби.

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Рафаїл Турконяк: «Переклад Острозької Біблії тривав 30 років»13 липня

Отець Рафаїл Турконяк, архимандрит Студійського уставу, перекладач Острозької Біблії, професор Острозької академії, лауреат...

МЕДІА
Prev Next