АКТУАЛЬНО

В Успенському храмі м. Рахова вшанували мощі святого апостола Петра

Понеділок, 28 січня 2019, 08:11
20 січня 2019 року християни м. Рахова та околиць мали щасливу та рідкісну нагоду бути благословенними мощами св. апостола Петра на Божественній Літургії в Успенському храмі м. Рахова. Сталося це завдяки диякону Київської архиєпархії Петрові Токачу, який і привіз до Успенського храму мощі та розповів про ласки від благословення ними.

Святу Літургію відправив місцевий парох о. Василь Носа у співслужінні з дияконом Петром Токачем. Наприкінці Літургії парафіяни мали можливість прикластися до мощів та отримати образки з реліквією, які на гробі святого Петра освятив владика Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Моджоре.

Важливо зазначити, що в Успенському храмі м. Рахів почалася Голгофа ісповідника віри владики Івана Маргітича. Вигнаний з Рахова енкаведистами 1949 р., мужньо продовжував богослужіння у складі підпільної групи у Виноградівському та сусідніх районах Закарпаття, аж до свого підступного ув’язнення 1951 р. Владика казав: «Я був ув’язнений не за політику, а за непохитну вірність єдності із Апостольским Престолом», тобто за єдність Церкви з Римським Архиєреєм. У таборах ГУЛАГу в Омській області, мужньо зносячи табірні тортури, утверджував у вірі в’язнів, підтримував надію в силу молитви, закликаючи: «Тільки ревно і витривало молімося, Бог вислухає молитви і ситуація зміниться».

Саме він вивів вірників Рахова із підпілля у 1989 р., а силами підготовлених ним у підпільній семінарії священиків забезпечив регулярне богослужіння українською мовою.

Владика Софрон Дмитерко в інтерв’ю автору цих рядків про владику Івана сказав: «Із усіх моїх свячень я найбільше дякую Богові за те, що я висвятив для Закарпаття єпископа Івана Маргітича».

Парох Успенської парафії м. Рахова о. Василь Носа

 


ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення ВРЦіРО напередодні другого туру виборів Президента України19 квітня

Напередодні другого туру виборів Президента України, який відбудеться 21 квітня 2019 року, Всеукраїнська рада Церков і релігійних...

МЕДІА
Prev Next