АКТУАЛЬНО

В Єпархії святого Йосафата в Пармі (США) відбулися великопісні реколекції для молоді

Понеділок, 05 березня 2018, 10:07
3-4 березня 2018 року в українській греко-католицькій парафії Святої Анни міста Остинтаун, штат Огайо, Єпархії святого Йосафата в Пармі відбулися щорічні великопісні реколекції для єпархіальної молоді. Цьогорічною темою духовної віднови була «Пильнуйте, стійте у вірі, будьте мужні, будьте міцні» взята з 1 Коринтян 16, 13.

Понад 40 молодих людей, молодіжних лідерів, наставників, духовенства та богопосвячена особа Єпархії святого Йосафата в Пармі та з-поза її меж зібралися під верховенством свого пастиря, владики Богдана (Данила), в українській греко-католицькій парафії Святої Анни на щорічні молодіжні реколекції на тему «Пильнуйте, стійте у вірі, будьте мужні, будьте міцні» взята з Першого листа св. ап. Павла до Коринтян (16, 13). Реколекції, організовані Єпархіальним молодіжним комітетом під керівництвом о. Любомира Жибака, пароха згаданої парафії і церкви Пресвятої Трійці УГКЦ м. Янгстаун, штат Огайо, та координовані дияконом Мироном Шпаком з церкви Пресвятої Тройці УГКЦ м. Карнегі, штат Пенсільванія, були можливістю для єпархіальної молоді для молитви, застанови, зустрічі з однолітками та часу зосередження на своїй духовній мандрівці на шляху до Великодня з особливим наголосом цього року на апологетиці, тобто захисті віри.

Реколекції розпочалися соціальним проектом у відділенні Товариства св. Вінкентія від Павла при католицькій церква Святих Кирила і Методія в м. Янгстаун, штат Огайо. Товариство є міжнародною католицькою добровільною організацією, заснованою в 1833 році блаженним Фредеріком Озанамом у Парижі (Франція) та іменованою на честь св. Вінкентія від Павла – французького католицького священика, який жив у XVI-XVII столітті, та був відомий своїм служінням бідним – з метою освячення її членів індивідуальним служінням нужденним. Пані Джессіка Робінсон, виконавчий адміністратор товариства північно-східного округу штату Огайо, разом з отцем Любомиром Жибаком та дияконом Мироном Шпаком допомогла скоординувати ранковий соціальний проект. Молодь і дорослі, засукавши рукава, допомогли працівникам товариства приготувати та надати сніданки цього дня бідним, а також після сніданку прибрати їдальню. Відвідини Товариства св. Вінкентія від Павла виявилися відмінною можливістю для молоді у свідченні віри на ділі.

Тема реколекцій цього року була зосереджена на апологетиці, а саме на знанні, готовності та захисті віри в сучасному світі. Отець Богдан Барицький, адміністратор катедрального собору Святого Йосафата УГКЦ в Пармі, штат Огайо, виголосив натхненну духовну науку, заохочуючи молодь не боятися жити своєю вірою в сьогоденні, приділивши особливу увагу постаті патріарха Йосифа Сліпого, достойного провідника Української Греко-Католицької Церкви XX століття, який протягом багатьох років переніс великі страждання в радянських ГУЛАГах перед виходом на свободу у 1963 році завдяки зусиллям св. папи Івана XXIII та тодішнього Президента США Джона Ф. Кеннеді. Після презентації о. Богдана відбулася захоплююча та цікава вікторина, яку провів один із канадських гостей цьогорічних реколекцій, п. Майкл Гейз, молодий мирянин з м. Лондона, провінція Онтаріо, який нещодавно закінчив Українську греко-католицьку семінарію Святого Духа в Оттаві та який прибув до Сполучених Штатів з дружиною Олександрою. Ця вікторина була навчальною, проникливою, веселою та цікавою можливістю для молоді перевірити знання своєї віри.

У суботу ввечері, у навечір’я Хрестопоклонної неділі, учасники реколекцій узяли участь у зворушливій Великій вечірні, яку очолив владика Богдан (Данило) у співслужінні з о. Любомиром Жибаком та дияконом Томою Бурим та яку відспівали учасники реколекцій під керівництвом Майкла Гейза та Михайла Шпака (сина диякона Мирона Шпака). Молодь також мала нагоду взяти участь в Таїнстві Покаяння. Отець Тома Гривна, парох Церкви Святих Володимира та Ольги УГКЦ у м. Віндсор, провінція Онтаріо (Канада), провів іспит сумління, допомагаючи таким чином учасникам реколекцій зосередитися та підготуватися належно до сповіді. Кілька священнослужителів сповідали, зокрема: владика Богдан (Данило), о. Любомир Жибак, о. Тома Гривна, о. Браян Еймен, парох візантійської католицької церкви Святого Атанасія Великого м. Індіанаполіс, штат Індіана та о. Давид Мисбренер, парох римо-католицької церкви Святого Петра полів м. Рутстаун, штат Огайо.

На закінчення дня учасники реколекцій взяли участь у «Питаннях та відповідях», під час чого молодь мала нагоду задати різні запитання духовенству, які відповідали з гумором, щирістю та богословсько-катехитичним навчанням.

У неділю вранці, перед Божественною Літургією, о. Тома Гривна виголосив головну реколекційну науку, після чого молодь взяла участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Богдан (Данило) та якому співслужили о. Любомир Жибак, о. Браян Ейман, отець Тома Гривна, диякон Тома Бурий і диякон Мирон Шпак. Окрім учасників реколекцій, у Літургії також взяли участь парафіяни церкви Святої Анни та церкви Пресвятої Трійці. Відспівували Літургію Майкл Гейз, Михайло Шпак, Михайло Лівий, Христина Глютковська, Микола Гладьо та ін. У своїй проповіді владика Богдан підкреслив важливість спасительного сенсу буття в тіні Хреста Христового. Навіть більше, ієрарх зазначив, що вхід в Рай, який колись охоронявся ангелом з вогняним мечем після того, як Адам і Єва скуштували заборонений плід з дерева пізнання добра і зла, тепер замінено хрестом Христовим; отже, тільки через хрест людина може увійти в господу Божу. Владика Богдан також подякував всім, хто планував, провадив та брав участь у молодіжних реколекціях.

Багато людей допомогли зробити цьогорічні молодіжні реколекції успішними. Отець Любомир Жибак, диякон Тома Бурий та парохіяни церкви Святої Анни надали гостинний прийом для всіх учасників реколекцій та волонтерів. Диякон Мирон Шпак був відповідальний за координацію духовної події. Михайло Сенько та Йосиф Ченс, парафіяни церкви Святої Анни, допомогла в організуванні їжі для учасників реколекцій та наданні житла для деяких гостей. Михайло Шпак (інший син диякона Мирона Шпака) прислуговував під час Святої Літургії разом з Йосифом та Михайлом Лівими, які також відповідали за аудіо-візуальну підтримку; крім того, два брати, разом із Михайлом Шпаком та його матір’ю Варварою Шпак допомагали з реєстрацією учасників реколекцій. Декілька інших осіб надавали допомогу, де була потреба.

Цьогорічні великопісні реколекції були чудовою молитовною та натхненною подією для єпархіальної молоді, де кожен зміг відчути любов Христа та поділитися християнською любов’ю з іншими. Наступні реколекції заплановані на 23-24 березня 2019 року в парафії Святої Анни м. Остинтаун, штат Огайо.

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

«Це велика історія» – владика Йосафат Мощич про 200-літній ювілей Катедрального Собору в Чернівцях01 червня

Владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький, у спецвипуску телепередачі «Інтерв’ю з духівником», з нагоди 200-літнього ювілею...

МЕДІА
Prev Next