АКТУАЛЬНО

У Заздрості закінчилася п’ята благодійна школа англійської мови

Понеділок, 05 серпня 2019, 08:43
З 14 липня по 3 серпня 2019 року, у Музейно-меморіальному комплексі ім. Патріарха Йосифа Сліпого «Рідна хата» в Заздрості на Тернопільщині, пройшла п’ята благодійна літня школа англійської мови.

Як повідомлялось раніше, проєкт, організатором і головним спонсором якого є Релігійне товариство українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А), ініційовано у 2015 році для дітей із родин учасників АТО, переселенців, дітей-сиріт і семінаристів вищих духовних семінарій.

Упродовж трьох тижнів 32 юнаків та дівчат з Івано-Франківської, Київської, Львівської, Тернопільської, Харківської, Донецької, Луганської, Одеської областей та АР Крим вивчали англійську мову на п’яти рівнях: базовому, початковому, середньому, вищому та найвищому. Лекції вели викладачі-волонтери зі США, Канади і студенти, які навчалися у США за програмою FLЕХ: Віра Грабчук, Яніна Ковальчук, Тарас Малюжинськй та Ірина Іванкович. У програмі були багатопланові заняття з граматики, розмовної мови, читання, розуміння зі слуху, майстерності писання, адаптованої літератури. Навчання складалося із чотирьох ранішніх йа одного пополудневого блоків. Вечірні лекції охоплювали перегляд та обговорення кінофільмів і караоке. Навчальний процес відбувався не лише за традиційним методом підручника, а й було застосовано ігрові та мультимедійні заняття в дусі новітніх технологій. Учасники програми мали чудову нагоду спілкуватися живою англійською мовою, пізнати американську та канадську культуру й традиції, а також випробувати себе в ролі викладачів під час презентацій про Барбадос, Ямайку, Ірландію та Нову Зеландію. Цьогоріч факультативні заняття велися із літургійної термінології, історії Канади, політології, соціології тощо. Крім того, було відведено час на індивідуальні консультації з інструкторами.

Організатори подбали й про духовний вимір: у програмі школи, яка є екуменічною, були щоденні молитви, вервиця, Хресна дорога, Божественна Літургія англійською мовою, проща до Зарваницької Божої Матері, реколекційні науки. Молодь відвідала Дубенський, Олеський, Підгорецький та Золочівський замки, тунель кохання у Клевані та Тернопіль. Незабутніми стали музичні зустрічі з Наталкою Карпою і Назарем Видишем, які подарували юнакам та дівчатам неймовірні хвилини спілкування в межах ток-шоу. Окремими проєктами були літературний вечір і шоу талантів.

У п’ятницю, 2 серпня, учні складали письмовий та усний іспити з опрацьованого матеріалу. У суботу пройшла церемонія закриття школи. Божественну Літургію англійською мовою відслужив о. Мартин Хомів, сотрудник катедрального собору Непорочного Зачаття в Тернополі. Під час урочистої частини учасники курсу отримали дипломи та подарунки від організаторів. Звертаючись до випускників, директорка Ірина Іванкович зокрема зазначила: «Ми вдячні вам за те, що саме ви думаєте вже про організації школи наступного року – це надихатиме нас до того, аби шукати фінансові можливості і з Божою поміччю продовжити цей проєкт. Коли чуєш, що кожна хвилина, проведена вами тут, у літній школі, була на вагу золота, мимоволі пригадуються слова Фавста: "Мить, ти прекрасна, зупинись!". Кожен із вас – унікальна, неповторна особистість, яка своєю присутністю наповнила цей дім осяйним світлом Божої любові, і за це вам велике спасибі. Сподіваємося, що час, проведений на батьківщині патріарха Йосифа Сліпого, залишиться у ваших спогадах на довгі роки. Ми всі намагалися будувати нашу школу на основах, що їх заклав сам Блаженніший Йосиф, а це – наука, молитва, праця і праведне християнське життя. Нехай і надалі вони залишаються міцним фундаментом вашого подальшого життя! "Великого бажайте!"». Самі ж учасники висловили глибоку вдячність інструкторам за вкладену працю у веденні курсу.

Як повідомлялося раніше, урочисте відкриття школи провів Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

За словами І. Іванкович, свідченням потреби у школі мовного занурення є не лише той факт, що на п’ятий курс зареєструвалися учасники попередніх програм, а також і те, що охочих покращити знання мови виявилося значно більше, ніж попередніми роками. «Цьогоріч маємо рекордний резервний список охочих», – зазначила директорка. Крім того, у п’ятій школі вдруге беруть участь курсанти Одеського військово-морського ліцею, який до анексії Криму перебував у Севастополі, та семінаристи чотирьох семінарій УГКЦ.

До активної співпраці у проведенні літньої школи долучилися Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільсько-Зборівська митрополія УГКЦ, Теребовлянська районна державна адміністрація, Українська католицька освітня фундація в Чікаго, Українська кредитова кооператива в Нью-Йорку, широке коло індивідуальних жертводавців у США.

Прес-служба Товариства «Свята Софія» США

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ щодо аграрної реформи в Україні03 грудня

Звертаємося до державної влади України з проханням не пришвидшувати штучно земельну реформу, а підійти ґрунтовно до цього надзвичайно...

МЕДІА
Prev Next