АКТУАЛЬНО

Велика коляда на Житомирщині

Середа, 24 січня 2018, 14:17
21 січня 2017 року в нещодавно відновленій парафії Святого Івана Богослова села Короченки на Житомирщині відбулася Велика коляда.

Як зазначає адміністратор  парафії о. Степан Вавричин, це було небачене й нечуване та частково забуте сучасним сьогоденням дійство: «Після довгого періоду забуття ця чудова християнська традиція відновлюється і в нашому регіоні. Це стало можливим через участь у ньому аж вісьмох різдвяних колективів із різних районів Житомирщини, а саме: Житомира та Бердичева, селищ міського типу Вакуленчук і Великих Коровинців, із міст Новоград-Волинського і Чуднова та самих Короченок», - зазначив душпастир.

За його словами, особливою несподіванкою недільного свята стала присутність фольклорно-етнографічного колективу «Джерельце», який прибув на це дійство з м. Житомира.

Короченські Різдвяні святкування були організовані Молодіжною комісією Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, представленою на місцевому рівні парафією Святого Івана Богослова, та проходили під патронатом голови села.

Різдвяні твори були представленні молодіжними християнськими колективами парафій УГКЦ Житомирського протопресвітерства. Як наголосив о. Степан, греко-католицькі парафії на благодійній основі жертвували цю феєрію заради єдності та миру сердець вірних усіх місцевих християнських громад: «Недільне свято зібрало навколо себе велику кількість жителів і гостей села, які із захопленням спостерігали інсценізовані події Різдва Христового».

На завершення заходу адміністратор парафії Святого Івана Богослова висловив щиру подяку колективам-учасникам Великої Різдвяної коляди, органам місцевого самоврядування, жителям та гостям села, а також усім людям, які позитивно приєдналися до світлої святкової феєрії.

Прес-служба Київської архиєпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

НАША СВЯТА СОФІЯ. Послання Глави УГКЦ з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави16 січня

Дорогі в Христі брати і сестри! Упродовж своєї тисячолітньої історії наша Церква та наш народ уповні пережили у своєму тілі досвід...

МЕДІА
Prev Next