АКТУАЛЬНО

«Вирішення екологічних проблем можливе, але за умови об’єднання зусиль Церкви і суспільства», – екореферент Сокальсько-Жовківської єпархії

П'ятниця, 19 лютого 2016, 16:16
17 лютого 2016 р. о. Тарас Дзьоба, референт Бюро УГКЦ з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії, брав участь у круглому столі на тему «Екологічні проблеми Брідщини», який проходив у Бродівському педагогічному коледжі імені о. Маркіяна Шашкевича.

Метою круглого столу було визначення ступеня забруднення навколишнього середовища району, а також напрацювання заходів, що можуть покращити екологічну ситуацію на Брідщині.

Круглий стіл розпочався із доповідей студентів про окремі природні компоненти географічної оболонки, зокрема проблеми атмосферного повітря, земельних та лісових ресурсів, надр, відходів.

Для візуалізації всіх екопроблем району працівниками НПП «Північне Поділля» Богданою Дзвінник та Мар’яною Ваник було зображено дерево, на якому кожен учасник наклеював стікер з певною проблемою, а також з пропозиціями щодо її вирішення.

Кожна піднята проблема краю активно обговорювалася у колі круглого столу, а також відбувався пошук виходу з екологічної кризи.

До дискусії також активно долучалися і викладачі природничих дисциплін Бродівського педагогічного коледжу, а саме: Ірина Євгенівна Дутчак, Лілія Василівна Квак та Ганна Теодорівна Кротенко.

Церковний еколог о. Тарас зазначив, що в корені екологічної кризи лежить криза духовна, адже причиною екологічних проступків є гріх людини, яким вона не тільки ображає Творця, але й чинить шкоду своїм ближнім, зокрема і братам меншим.

На завершення круглого столу підбили підсумки дискусії та були заплановані потенційні спільні заходи, такі як очищення русла джерел, які потребують екологічного догляду, а також прибирання територій, які знаходяться в засміченому стані.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

ПУБЛІКАЦІЇ

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2018 року17 вересня

Від 2 до 11 вересня 2018 року Божого в м. Львові-Брюховичах проходив Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, в якому брало...

МЕДІА
Prev Next