АКТУАЛЬНО

«Високий друк» - нова виставка в Галереї сучасного мистецтва УКУ

Середа, 25 лютого 2015, 15:08
24 лютого в Галереї сучасного мистецтва УКУ відкрилася експозиція одеської художниці Альбіни Ялози. Основна частина експозиції – львівські видання: книги друкарні Львівського Успенського братства, яка діяла з 1591 до 1939 р., найактивнішої львівської приватної друкарні Михайла Сльозки (1638–1670) та найновіші (2014-2015 рр.) – ліногравюри Альбіни Ялози.

Ця виставка - традиційний спільний проект Галереї сучасного мистецтва УКУ та «Я Галерея» Павла Гудімова. Організатори підкреслюють, що дана виставка - це «діалог» стародавніх експонатів та нових мистецьких творінь. Цього разу такими «давніми» витворами мистецтва є стародруки XVII-XVIII ст, які музею УКУ подарував колекціонер Іван Гачко. Сучасність представляють роботи Альбіни Ялози.

«Коли Андрій Курочка (директор Галереї УКУ) показав мені стародруки, які є в колекції  УКУ – я зрозумів, що ці стародруки  є частиною того ж діалогу, що і роботи Альбіни Ялози, які тут представлені», – розповів Павло Гудімов.

Альбіна Ялоза багато років співпрацює з УКУ. Була серед митців, які їздили на пленер, організований Університетом в Словенії. Роботи з цього пленеру згодом були представлені на Благодійних аукціонах на підтримку УКУ. Андрій Курочка сказав, що деякі роботи Альбіни - представлені на експозиції, -  були також  створені під час таких пленерів.

Художниця працює в техніці ліногравюра (опукла гравюра, створювана вирізуванням малюнка на лінолеумі).

Серед робіт особливу увагу заслуговує серія «По той бік»: представлена 10 роботами, на яких зображений торс з трьома цвяхами всередині. На кожній з робіт цвяхи знаходяться в інших місцях. Як розповіла сама мисткиня, до цього її надихнуло споглядання за реставрацією дерев’яного Христа, коли під час роботи було виявлено три гвіздки в його тілі. Відтак кожна з її робіт – це зображення «живого» тіла, в якому «інородці» тіла рухаються.

Більшої глибини проект досягає завдяки включенню в експозицію стародруків із фонду Музею УКУ. Гравюри XVII-XVIII ст. зі сценами «Хрещення», «Розп’яття», «Вознесіння», вступаючи в діалог з сучасним мистецтвом, розкривають свою композиційну та ідейну гармонію. Відтак, незважаючи на більш ніж тристалітній інтервал, обидві частини проекту складають цілісний і завершений взірець «Високого друку».

Це вже четверта виставка в стінах Галереї сучасного мистецтва УКУ з моменту її відкриття. Триватиме експозиція «Високий друк» до 20 квітня 2015 року.

Відділ інформації УКУ

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next