АКТУАЛЬНО

Вийшов друком щоденник буковинського священника Келестина Костецького «Записи душпастиря»

Четвер, 12 грудня 2019, 10:35
У чернівецькому видавничому домі «Букрек» побачила світ книжка «Записи душпастиря» - це щоденник буковинського священника отця Келестина Костецького (1843 - 1919). Цього року на Буковині відзначали 100-річчя від дня його народження.

З нагоди  ювілею в березні в Чернівецькому катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ проходила науково-мистецька академія. По завершенні зустрічі історики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича звернулися до правлячого єпископа Чернівецької єпархії Йосафата Мощича з проханням благословити на повне видання душпастирської хроніки світлої пам’яті пароха Чернівецького отця Келестина Костецького. Адже, як стверджували науковці,  рукописи священника, які  містять цінну історичну правду про різні події із життя чернівчан чомусь зберігалися у Чернівецькому краєзнавчому музеї під «семи замками».

Професор ЧНУ ім. Ю. Федьковича Нестор Мизак та кандидат наук Андрій Яремчук взялися упорядкувати рукописи колишнього душпастиря. Під час роботи було прийняте рішення залишити мову оригіналу без зміни. Преосвященний владика Йосафат доручив єпархіальній комісії у справах сакрального мистецтва та культури очолити видавничу справу та написав до книжки своє переднє єпископське слово.

«Записи душпастиря» адресовані всім небайдужим до історії свого краю та історії УГКЦ.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.cv.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Теодосій Роман Грень: «Велика кількість покинутих дітей – це лакмусовий папірець морального стану суспільства» 10 серпня

Доктор Теодосій Роман Грень, ЧСВВ, віцеректор Папської колегії святого Йосафата, редактор Українського відділу Ватиканської дикастерії...

МЕДІА
Prev Next