АКТУАЛЬНО

Владика Борис Ґудзяк узяв участь у  віртуальному форумі Світового конгресу українців «Єднаємося Україною»

Понеділок, 19 жовтня 2020, 13:35
Перший віртуальний форум Світового конгресу Українців «Єднаємося Україною» стартував 17 жовтня 2020 року о 15:00 за київським часом.

Про це йдеться на сайті Світового конгресу українців.

Топ-спікерами Форуму були видатні українці діаспори: архиєпископ митрополит Філадельфійський Української Греко-Католицької Церкви у США та президент Українського католицького університету Борис Ґудзяк, інтернаціонально відома диригентка, перша запрошена жінка-диригент Байройтського оперного фестивалю, (Німеччина), засновниця та арт-директорка Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt, засновниця, художня керівниця та головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU, впродовж 2017-2020 головна диригентка Опери та Філармонійного оркестру м. Ґрац (Австрія) Оксана Линів, а також виконавчий директор Ради з фінансового нагляду та управління Пуерто-Рико, колишня міністерка фінансів України Наталія Яресько.

Співведучі Форуму: Павло Ґрод, президент Світового конгресу українців, та Вікторія Гринчишин, співзасновниця Центру Анни Київської в Парижі.

На прикладі історій діячів діаспори і неординарних проєктів у США, Канаді, Франції, Польщі, Австралії, Південній Африці, Об’єднаних Арабських Еміратах, Японії та інших частинах світу учасники обговорювали, що єднає світове українство сьогодні та що для нього стане дороговказом у майбутньому. Також розказували, звідки українці за кордоном черпають натхнення та завдяки чому лишаються українцями, хоч би де жили; чим живуть українські громади на різних континентах і яку роль відіграють Церква та віра в їхньому житті; хто з діаспорян працює в Україні чи з Україною, а хто підсилює голос країни на міжнародній арені, беручи на себе функцію її амбасадорів.

«Понад п’ятдесят років Світовий конгрес українців єднає українців та друзів України у всьому світі, надихаючи до спільної дії заради майбутнього України. Сьогодні, у час безпрецедентних викликів, ця місія є важливою, як ніколи раніше. Саме тому 17 жовтня Світовий конгрес українців запросив видатних діячів діаспори, українців та друзів України до віртуального форуму для обговорення актуальних тем підтримки України, протидії агресору та єднання наших громад», – зазначив президент СКУ Павло Ґрод.

Форум транслювали телеканали UA:КУЛЬТУРА та UA:ПЕРШИЙ.  

 Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com


ПУБЛІКАЦІЇ

Блаженніший Святослав: «Українська Греко-Католицька Церква як глобальна Церква». Погляд із Рима на 10 років служіння Глави УГКЦ14 квітня

Протягом 10 років Блаженніший Святослав очолює Українську Греко-Католицьку Церкву, найбільшу зі Східних Католицьких Церков свого права....

МЕДІА
Prev Next