АКТУАЛЬНО

Владика Діонісій Ляхович став делегатом з повними правами апостольського екзарха для вірних УГКЦ в Італії

Четвер, 05 вересня 2019, 22:27
В декреті номінації апостольським адміністратором вакантного осідку для вірних українців візантійського обряду в Італії, відповідно до чинного законодавства, мені надано мандат прийняти душпастирський уряд від імені Папи Римського з правами та обов’язками екзарха. Маючи обов’язок подбати про призначення делегата з повними правами апостольського екзарха для вірних українців візантійського обряду, беручи до уваги, що Ви вже виконували уряд апостольського візитатора, виконуючи цей обов’язок дуже плідно, номінуємо Вас делегатом з повними правами апостольського екзарха для вірних українців візантійського обряду в Італії.

Про це йдеться в декреті кардинала Анжело де Донатіса, вікарія Його Святості для Римської дієцезії, адресованого владиці Діонісію Ляховичу. Як ми раніше повідомляли, 11 липня 2019 року Папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії. Водночас Святіший Отець призначив апостольським адміністратором вакантного осідку новоствореного екзархату кардинала Анжело де Донатіса. Сьогодні своїм декретом кардинал Донатіс делегував свої повноваження владиці Діонісію.

Декрет було проголошено в базиліці Санта Марія Маджоре в Римі, де 5 вересня відбулася урочиста Літургія з нагоди 100-ліття від дня відходу до вічності преподобної матері Йосафати. Учасниками Літургії стали владики Синоду Єпископів УГКЦ, який 1-10 вересня відбувається у Римі.

«Сьогодні Папа Франциск через свого вікарія передає вам справу спасіння людських душ того екзархату, якого ми так бажали, і який Святіший Отець створив для того, щоб кожен українець в Італії справді відчув себе любленим та опікуваним своєї Церквою»,  — сказав Блаженніший Святослав після проголошення декрету. Він привітав владику Діонісія та побажав плідного служіння.

«Дякую Богу за все, а також всім, що підтримали мене. Це була довга дорога і ми приходимо до початку нового етапу з вашою допомогою і молитвами», — зазначив владика Діонісій. Він подякував Главі УГКЦ за його наполегливе відстоювання питання розвитку структур УГКЦ в Італії.

Нагадаємо, що згідно з рішенням Папи, катедральним храмом і осідком нового Апостольського екзархату буде парафіяльний храм Святих Сергія і Вакха в Римі.

Новостворена церковна територіальна одиниця УГКЦ охоплює всю територію Італії. На цій території духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145 громадах, здійснюють 62 священники.

Фото з зустрічі кардинала Анжело де Донатіса з Синодом Єпископів УГКЦ

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Господня молитва: що означає Боже Царство і чому ми просимо про його прихід?19 вересня

У 19-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #досутпно_про_важливе» Глава Церкви пояснив зміст другого прохання Господньої...

МЕДІА
Prev Next