АКТУАЛЬНО

Владика Діонісій (Ляхович) бере участь у 66-й Генеральній асамблеї Єпископської Конференції Італії

Вівторок, 20 травня 2014, 14:45
19-22 травня 2014 року в синодальному залі Ватикану проходить 66-та Генеральна асамблея Єпископської Конференції Італії. У ній на запрошення Італійської Церкви беруть участь спостерігачі від іноземних Католицьких Церков, серед яких і делегат від Глави та Синоду УГКЦ владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українських греко-католиків Італії та Іспанії.

Глава УГКЦ надіслав вітального листа учасникам асамблеї на ім’я Президента Єпископської Конференції Італії, в якому висловив слова подяки за молитву про мир в Україні, котру на заклик кардинала Анджело Баньяско, Голови Єпископської Конференції Італії, 9 березня 2014 р. проводили в усіх храмах Італії.

Блаженніший Святослав у своєму листі розповів учасникам асамблеї про чергове складне становище, в якому перебуває сьогодні Україна, закликавши братній італійський народ до подальших молитов за мир в Україні.

Уперше в історії Італійської Церкви Генеральну асамблею відкрив Папа Римський. «Відсутність єдності, убогість спілкування - це найбільший скандал, найбільша єресь, яка спотворює образ Господа і мучить Його Церкву», - наголосив Папа Франциск 19 травня, на відкритті асамблеї. Крім того, він жартівливо процитував одну газетну статтю, в якій керівництво італійського єпископату ділять на «людей Папи» і тих, хто не є «людиною Папи». «Усі вони - люди Папи», - звернувся Святіший Отець до авторів, наголосивши на прагненні Церкви прийти до єдності. Відсутність єдності, убогість спілкування - це найбільший скандал, констатував Папа Франциск: «Краще поступитися, ніж розривати хітон і нести згіршення святому народу Божому».

«Ось чому ми, як пастирі, повинні втікати від спокус, які нас спотворюють: від персоналістичного управління часом, начебто це благо не належить нашим громадам; від пліток, від напівправди, яка перетворюється на брехню, і від літанії скарг, які виражають особисті розчарування».

«Італійська Єпископська Конференція покликана бути на служінні єдності, а взаємини в ній повинні бути засновані на відкритості».

«Наші священики, як вам добре відомо, часто страждають від вимогливості свого служіння, а іноді і падають духом від того, що результати здаються незначними. Давайте навчимо їх не зупинятися для підрахунку доходів і витрат та для перевірки, чи відповідає урожай тому, що, на їх думку, в них було вкладено».

«Як пастирі, будьте простими у способі життя, вільними від прихильностей, бідними і милосердними».

Опісля Папа зосередився на різноманітних викликах нашого часу, для відповіді на які необхідно, по-перше, встати на захист життя від зачаття до природного кінця і, по-друге, на захист сім'ї. І все це - з милосердям: «Не забувайте схилятися із співчуттям над тими, хто був зранений у своїх почуттях і зазнав краху своїх життєвих планів». Папа попросив італійських єпископів приділяти належну увагу таким проблемам, як безробіття і міграція. Наприкінці своєї промови Святіший Отець Франциск звернувся до єпископів з проханням про молитви, особливо напередодні його паломництва в Амман, Єрусалим і Вифлеєм, яке Папа незабаром здійснить з нагоди п'ятдесятиріччя історичної зустрічі між Папою Павлом VI і Патріархом Афінагором.

Вітаючи Святішого Отця від імені братів у єпископстві, кардинал Баньяско став "голосом радісної подяки за свідчення, що ви, Святіший Отче, даєте нам щодня своїм словом і прикладом".

У середу, 21 травня, у базиліці Святого Петра у Ватикані відбудеться урочиста Літургія, яку очолить кардинал Марк Оуеллет (Card. Marc Ouellet), префект Конгрегації єпископів.

У п’ятницю, 23 травня, у конференц-залі «Марконі» Радіо Ватикану (Piazza Pia, 3) відбудеться прес-конференція кардинала Анджело Баньяско, який представить підсумковий комунікат із робіт асамблеї.

Прес-служба УГКЦ в Італії

ПУБЛІКАЦІЇ

Архиєпископ Ґаллаґер: «Бачити війну по телевізору не те саме, що торкнутися дійсності»23 травня

В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами поділився першими враженнями від...

МЕДІА
Prev Next