АКТУАЛЬНО

Владика Григорій Комар освятив перший в Україні храм Святого Івана Боско

Понеділок, 17 серпня 2020, 12:23
16 серпня 2020 року, у 205-ту річницю від дня народження св. Івана Боско, у селі Коростів Сколівського району Львівської області звершено освячення першого в Україні храму на його честь. Чин освячення і Божественну Літургію очолив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії владика Григорій Комар у співслужінні зі священнослужителями Згромадження отців салезіан св. Івана Боско. Долучилися до знакової події також сестри салезіанки (Дочки Марії – Помічниці християн). У слові владика Григорій поділився радістю з нагоди освячення нового храму, а також розповів про особливості цього чину.

«Освячуючи цей храм, ми захотіли бути продовжувачами столітньої християнської історії і традиції.  Перед дверима храму ми вмонтували гільзу із грамотою, де описано, хто і коли його освятив, а найголовніше, що цей храм – знак великої любові народу до Господа Бога та своєї Церкви. Бо, думаю, немає ніякого іншого мотиву, ніж ця любов до Бога. Бо якби ми з якоїсь іншої причини споруджували храми, то чи варто було б це робити? Храми не мають прославляти нас і  показувати якісь наші людські якості, переваги, а навпаки – служать для прослави Божої, для Божої присутності, Божого перебування. І Господь немов би Сам у такий спосіб входить у святиню, яку ми для Нього освячуємо. Віднині цей храм є Його власністю – він не належить нам. Ще один важливий обряд – освячення престолу. Ми його обливали водою звичайною, рожевою, вином, помазували святим миром, вкладали мощі й накривали обрусом. І для мене освячення престолу завжди асоціюється із Таїнством Хрещення і  Миропомазання. Ви ж усі бачили, як хрестять дитинку? Щось подібне ми зробити і з престолом. Бо цей престіл символізує престіл Самого Бога, Його трон, бо на ньому щоразу у Святій Літургії будуть перемінятися чесні дари хліба та вина в Тіло і Кров нашого Спасителя – буде возноситися достойна жертва, яка є Таїнством і джерелом нашого спасіння. Бо споживаючи Пресвяту Євхаристію, ми стаємо причасниками Божественного життя, Господь нам через цю поживу подає і дарує, притягає і робить нас спільниками свого Божественного життя», – сказав владика Григорій.

А закінчив проповідь єпископ словами: «Нехай ця святиня, яку ми сьогодні освячували, буде школою молитви, лікарнею для хворих, пристановищем для тих, хто шукає порятунку, і завжди – місцем зустрічі людини з Господом Богом».

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com

ПУБЛІКАЦІЇ

Послання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2020 року до духовенства, монашества і мирян30 жовтня

Цьогорічне постсинодальне послання «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!» єпископи УГКЦ присвятили темі бідності. У документі,...

МЕДІА
Prev Next