АКТУАЛЬНО

Владика Михайло Колтун передав до музею Львівського національного аграрного університету копію посмертної маски Степана Бандери

Середа, 30 грудня 2020, 10:38
24 грудня у музеї Степана Бандери відбулися урочистості з нагоди сто дванадцятої річниці від дня народження великого сина українського народу, ідеолога, провідника українських національно-визвольних змагань ХХ століття – Степана Бандери.

Почесним гостем цього дійства був правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії Михайло Колтун, який завітав у музей із цінним подарунком. З нагоди відзначення сто дванадцятої річниці від дня народження Степана Бандери єпископ подарував музеєві копію посмертної маски Степана Бандери.

Посмертна маска провідника ОУН була виготовлена одразу після його загибелі, 15 жовтня 1959 р, у Мюнхені (Німеччина). Цим питанням особисто опікувався Степан Ленкавський, другий голова ОУН(б). Деякий час маска зберігалася у Музеї української визвольної боротьби імені Степана Бандери в Англії. У 90-х роках було виготовлено декілька копій цієї маски, які передали до різних музеїв та меморіальних кімнат в Україні та за кордоном.

Даруючи таку цінну пам’ятку університетському музею, владика Михайло Колтун  наголосив на тому, що «приклад боротьби за волю і незалежність нашого народу славного сина України Степана Бандери послужить усім наступним поколінням в утвердженні відданості та любові до своєї землі». Подарована маска була освячена. Відтепер вона стане одним із головних експонатів музею.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://www.sokaleparchy.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у свято Різдва Пресвятої Богородиці22 вересня

Священниче служіння має глибокий богородичний зміст. Це пов’язане з тим, що завданням священника є народжувати Бога в душах людей. Тому ми...

МЕДІА
Prev Next