АКТУАЛЬНО

Владика Василь Тучапець та архиєпископ Ігор Ісіченко освятили в Харкові пам’ятний знак воїнам УПА

Понеділок, 27 грудня 2021, 12:52
25 грудня у Харкові відбулося урочисте відкриття пам’ятного знака загиблим воїнам Української повстанської армії. Чин освячення здійснили владика Василій, екзарх Харківський, та архиєпископ-емерит Ігор Ісіченко.

Зі словом до громади звернувся архиєпископ Ігор, який підкреслив важливість подвигу воїнів УПА. “Хрестом, власною жертвою за Батьківщину вони боронили наше майбутнє, забезпечували державність України, яку ми здобули три десятиліття тому. В подвигу воїнів УПА ми шукаємо сили, яка здатна допомогти нам захиститися, перемогти, принести свободу в Христі”, – додав владика Ігор.

Опісля перед присутніми виступили представники влади, громадських організацій та діячі культури.

Варто зазначити, що історія пам’ятного знака УПА в Харкові є доволі драматичною. З часу його відкриття у жовтні 1992 року над пам’яткою було вчинено понад 100 актів вандалізму. Проте українська громада Харкова щоразу збирала ресурси для повноцінного відновлення єдиного на Сході України пам’ятника воїнам УПА.

Пресслужба Харківського екзархату

 


ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next