АКТУАЛЬНО

Владика Василь (Івасюк) поблагословив відкриття виставки «Мистецький собор» у Коломиї

Понеділок, 21 серпня 2017, 12:26
19 серпня у великій виставковій залі картинної галереї Мистецького центру «Світовид» відбулося відкриття виставки «Мистецький собор», на якій представлено творчість 55-ти митців із Коломиї, Калуша, Долини, Івано-Франківська, Львова, Рима, Манхайма (Німеччина) й Ополе (Польща) – картини художників, світлини фотомитців і витвори творчих людей, які упродовж 3-х місяців, починаючи від 19 травня 2017 року, писали на своїх полотнах собор і створювали його образ в інших творах.

Проект вдалося реалізувати за ініціативи ГО «Спілка художників “Коло-Ми-Я”»(голова – Володимир Бойків), Мистецького центру «Світовид» (голова – Михайло Бережницький) і Культурологічного проекту «Коломия – наше місто» (засновник – адвокат Михайло Петрів).

В урочистому відкритті взяли участь: організатори пленеру, представники влади та мистецьких організацій. Розпочалося дійство з виконання духовної пісні гуртом «CREDO». Після чого захід урочисто відкрив ініціатор мистецького пленеру Михайло Петрів, який щиро подякував митцям і співорганізаторам за чудову нагоду для коломиян та гостей міста переглянути роботи, що передають повноту величі головної окраси міста.

Владика Василь (Івасюк) благословив відкриття виставки, а також зазначив, що такий задум є оновленим буттям – «кайросом». Адже посвячення собору – це подія п’ятирічної давності, яка віднайшла відлуння в майбутньому і діткнулась пензлика плеяди митців, витвори яких сьогодні споглядаємо.

«Пройшов час, дещо призабулося, багато змінилося, однак величавість собору й далі милує око коломиян та гостей міста. Відтворюючи образ собору на своїх полотнах, митці “ввійшли” в живу річку мистецтва і потягнули за собою інших. Без сумніву, можна висловитися словами письменника Олеся Гончара, що за цей час атмосфера біля нашої святині була і є особливою: “...вона мовби зачаклована видивом собору, заслухана німої музики його округлих, гармонійно поєднаних бань, наростаючих ярусів, його співучих ліній…”, – процитував владика. Після чого зі словами щирої вдячності єпископ звернувся до ініціаторів проведення «Мистецького собору», кожного його учасника та всіх, хто спостерігав за роботою мистців і різними способами підтримував їх.

Окрім того, всіх митців нагородили подячними грамотами, а кращих відзначили цінними подарунками. Відбір кращих полотен провів мистецтвознавець Леонід Мельник. Серед художників кращими стали: Володимир Бойко, Володимир Грималюк, Пнівчук Тетяна та Вінтоняк Галина.

Від себе Леонід Мельник додав: «Мене дуже тішить, що митці центром своєї творчості вибрали саме собор. Сьогодні декілька людей запитали мене, чому так багато на виставці священиків. Тож зараз хочу відповісти для всіх: своїм довголітнім існуванням цивілізація перш за все завдячує Церкві. Християнство було тією основою, на якій будувалася світова культура, зокрема й українська. Якщо ми візьмемо живовис, то в Україні він був під патронатом Церкви. Без Церкви, без християнства нема жодної галузі нашої культури. Тому єднання духовенства з учасниками виставки не тільки бажане, а й необхідне, адже без Церкви ми стоятимемо на порозі “розмивання” нашої культури. Доки буде Церква, доти існуватиме культура».

Зазначимо, що це не єдині нагороди, оскільки комісії мистецьких організацій, міський відділ культури та Коломийсько-Чернівецька єпархія також відібрали й нагородили кращих авторів.

Після офіційного відкриття шанувальники мистецтва переглянули представлені творчі роботи та мали можливість поспілкуватися з її авторами.

Наприкінці присутні спільно заспівали «многоліття» організаторам, митцям і всім, хто спричинився до реалізації виставки.

Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Рафаїл Турконяк: «Переклад Острозької Біблії тривав 30 років»13 липня

Отець Рафаїл Турконяк, архимандрит Студійського уставу, перекладач Острозької Біблії, професор Острозької академії, лауреат...

МЕДІА
Prev Next