АКТУАЛЬНО

Владика Василь (Тучапець) узяв участь у святкуванні празника небесного покровителя сестер Згромадження святого священномученика Йосафата

Вівторок, 27 листопада 2018, 09:53
У неділю, 25 листопада, сестри Згромадження святого священномученика Йосафата святкували празник свого небесного покровителя.

Святкування розпочалося урочистою Архиєрейською Літургією у василіанському монастирі Святого Онуфрія, яку очолив Екзарх Харківський Василь (Тучапець) у співслужінні з о. Діонісієм Заведюком, генеральним консультором ЧСВВ, о. Віктором Кваснієм, ЧСВВ, секретарем провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Христофором Ганинцем, ЧСВВ, та іншими пресвітерами.

Під час Божественної Літургії відбувся чин монаших облечин кандидаток Світлани Гриненко і Віри Прус, які прийняли монаший одяг і нові імена: Йоанна і Тереза. Сестри Анастасія Куцір і Домініка Чорниш відновили свої тимчасові обіти на три роки; с. Йосафата Панас склала довічні обіти.

У проповіді владика Василь наголосив на важливості розуміння того, що все те, що ми отримали, є Божим даром. «Цими дарами нагородив нас Господь, аби ми мали змогу ділилися ними з ближніми і потребуючими. Так чинив і святий Йосафат. Він ділився добром, яке дав йому Господь, з усіма, хто просив його про допомогу», - сказав владика.

Після Літургії владика привітав Йосафаток з їхнім святом і побажав сестрам витривалості, «святості та великої любові до Бога і ближніх», – повідомляє с. Тереза Прус, ЗССЙ.

Історична довідка. Згромадження сестер йосафаток у 1792 р. заснував о. Тимотей Щуровський – монах Чину святого Василія Великого, в м. Білій на Підляшші (нині Польща) як ІІІ Василіанський чин. Члени спільноти жили спільним життям та носили монаший одяг. У 1916 р. Згромадження отримало апостольське благословення від Папи Римського Венедикта XV, а в липні 1922 р. – від Папи Пія ХІ. 6 вересня 1943 р. митрополит Андрей Шептицький затверджує Правила Згромадження святого священномученика Йосафата, що їх підготували о. Ісидор Луб, ЧСВВ, та о. Іриней Назарко, ЧСВВ.

Сьогодні сестри працюють при церквах та у лікарнях, проводять катехизацію у школах, у сиротинці та при парафіях, ведуть біблійні гуртки. Усю свою діяльність скеровують до основної мети Згромадження – через молитву, слово, працю та жертву причинитися до єдності Церков.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://osbm.in.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

«Хто любить, той живе!» – Блаженніший Святослав про віру, молитву, відповідальність…26 травня

8 червня у Київському палаці спорту відбудеться Національний день молитви. Пресцентр заходу записав розмову із Блаженнішим Святославом,...

МЕДІА
Prev Next