АКТУАЛЬНО

Владика Венедикт відзначив феномен прощі на Святу Землю як прообраз України

Понеділок, 24 березня 2014, 09:43
20 березня в реколекційному центрі Львівської архиєпархії в Брюховичах відбулася зустріч паломників із духівником прощі на Святу Землю, яка проходила з 7 по 14 березня, владикою Венедиктом, Єпископом-помічником Львівської архиєпархії.

Після подячного Молебню та молитви за Україну єпископ наголосив на тому, що кожна особа здатна творити мир навколо себе і «що більше ми будемо сповнені цього Божого миру, то більшими масштабами він множитиметься у світі і в нашій Україні, той мир, за який молився митрополит Андрей Шептицький, про який ми просили Господа перед храмом Гробу Господнього на Святій Землі». Відтак закликав  ділитися своїм євангелієм життя з іншими.

Під час спільної трапези учасники прощі розповіли про свої переживання і одностайно засвідчили глибокий мир і внутрішню радість, яка переповнює наші душі після повернення. «Так, проблеми для кожного з нас залишаться тими самими, що й були, але ти отримуєш якийсь внутрішній Божий зір на них, яким бачиш своє життя. Це те, що подарував нам Господь на Святій Землі», - зауважила керівник групи Галина Кришталь. Рівно ж, розповідаючи про діяльність Паломницького центру, наголосила передусім на євангелізаційній меті, яка є в основі кожної прощі до святих місць.

Феномен цієї прощі відзначив владика Венедикт, зауваживши, що важливість дотичності до спільної справи у паломництві, взаємодія людей, де кожен знайшов своє служіння, дала свій ефект. «Це те, що бракує нашій Україні», - говорить єпископ. Він зауважив, що ми, «маючи чудових людей, чудову землю, не вміємо правильно використовувати свій потенціал, хочемо бути керівниками або лідерами... Натомість на прощі  ми були всі на своєму місці, кожен щось вкладав і все функціонувало як єдиний цілісний організм, а в організмі кожен орган є важливим».

На завершення єпископ попросив про молитву за нього і побажав кожному «щоб, повернувшись на своє місце життя і праці, ви відчули, що це саме те місце, на яке поставив вас Господь,  і ще більше - щоб ви цінували це місце, і ще більше – пізнали, що саме в тому місці, у той момент вашого життя ви можете доторкатися до Бога і до вічності».

 

Іванна Рижан
для Департаменту інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Той, хто затримує зарплату працівникам, забирає в них можливість жити», — цитати Глави УГКЦ про оплату праці22 лютого

У черговому прямому ефірі інтерактивного проекту «Відкрита Церква» 17 лютого на «Живому ТБ» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав...

МЕДІА
Prev Next