АКТУАЛЬНО

Владика Ярослав: "Кожен з нас повинен бути добрим ангелом для своїх ближніх"

Субота, 22 листопада 2014, 19:31
Постать святого архистратига Михаїла навчає, що кожен з нас має бути добрим ангелом для своїх ближніх, посланцем Божого Милосердя, вісником та виконавцем Його волі. На цьому 21 листопада наголосив владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, під час душпастирських відвідин з нагоди 150-ліття храму в с. Черхава на Самбірщині.

Єпископ освятив місцеву церкву після реставраційних робіт та відслужив Святу Літургію у співслужінні з о. Богданом Добрянським (деканом Самбірським), о. Ігорем Стецьківим (настоятелем парафії) та священиками Самбірського деканату.

"У традиції Церкви культ ангелів набув особливої важливості тоді, коли людина почула, що Вічний Бог запрошує людину до життя у Ньому, сповнюючи всі бажання людського серця," - сказав під час проповідь владика Ярослав. У богослужбовому житті Церкви результатом розвитку культу ангелів стало те, що окремий день тижня - понеділок - присвячено святим ангелам.

Святі ангели пригадують, що протягом "земного життя ми невпинно ведемо боротьбу зі злом". Божественне Писання говорить, що тим місцем, де триває ця духовна боротьба, є людське серце. "Архангел Михаїл, ім’я якого означає «Хто як Бог», сьогодні каже нам, що перемогти зло може лише той, хто є злучений з Богом", - сказав проповідник.

Владика Ярослав також сказав, що свято архистратига Михаїла спонукає нас бути добрими ангелами для наших ближніх. "Ми є небесним воїнством, покликаним на утвердження Божого Царства, на захист істини та справедливості, вбогих та переслідуваних, на боротьбу зі злом", - додав проповідник.

Після завершення богослужіння владика Ярослав подякував о. Ігорю Стецьківу та парафіянам за віднову древнього храму. Єпископ також пригадав вірним слова апостола Павла, що людина також є Божим храмом - "храмом Духа Святого" (1 Кор. 6, 19). Про віднову цих духовних храмів ми маємо дбати постійно.

фоторепортаж

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей»02 червня

Звертаємося до вас у зв’язку з тим, що згідно з наказом №641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року, вносяться зміни до...

МЕДІА
Prev Next