АКТУАЛЬНО

Владика Ярослав у Добромилі: «Саліна – це частина великого українського пантеону героїв»

Понеділок, 30 червня 2014, 10:17
Урочище Саліна – це пантеон, що зібрав героїв, знаних і незнаних, – усіх, хто в різні часи боровся за кращу долю нашого народу або став невинною жертвою репресій тоталітарних режимів. На цьому 29 червня наголосив владика Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, під час поминального богослужіння за жертв НКВС в урочищі Саліна в м. Добромилі на Старосамбірщині.

Участь у поминальному заході взяли священики Добромильського деканату, представники обласної та районної влади, а також члени громадських організацій.

«Як відомо, наприкінці червня 1941 року, в’язнів Добромильської і Перемишльської тюрем було доставлено сюди. Декого розстріляли, більшість із них живцем скинули у глибокі соляні копальні. Перед тим ув’язнені зазнавали жорстоких катувань. Після того, як зловмисні руки вбивць тут, у Саліні, посіяли смерть кількох тисяч людей, протягом тривалого часу замовчувалась правда про все, що сталося», — такими словами владика Ярослав пригадав присутнім сумну історію урочища. Криваві злочини енкаведистів радянська влада замовчувала, а найчастіше приписувала німецьким окупантам.

За словами проповідника, жертви Саліни — це «могутній сонм святих мучеників нашого народу, які заступаються за нас перед престолом Всевишнього, а також зобов’язують нас щиро та впевнено складати свідоцтво нашої віри та життя там, де Бог нас посилає». Їхня кров стала насінням, з якого відродилася наша Церква та народ. «Їхнє свідоцтво спонукає нас змінити обличчя нашої країни на більш християнське, більш людяне», — додав єпископ.

Наприкінці звернення владика Ярослав наголосив, що, опинившись перед викликом новітніх небезпек, українцям необхідно єднатися в готовності захищати свою Вітчизну, відстоювати її соборність та право кожного громадянина на гідне життя.

Додамо, що після панахиди в урочищі відбувся громадський мітинг-реквієм та виступи місцевих хорових колективів. Своїм співом пам’ять жертв в урочищі Саліна звеличив львівський хор «Дударик», а також дрогобицький – «Бескид».

Довідка

Саліна — назва урочища і соляної шахти на Добромильщині. У червневі дні 1941 р. ця копальня була вщерть заповнена людськими тілами. Загалом у соляних шахтах загинуло близько 3 600 осіб. Убивства скоїли війська НКВС. Щорічно з 1990 р., в другій половині червня, тут відбувається пам’ятний мітинг-реквієм. Учасники проходять траурною процесією від приміщення колишньої тюрми НКВС у м. Добромилі до «верхньої» та «нижньої» могил в урочищі Саліна, де відправляється панахида. З метою вшанування пам’яті загиблих заплановано будівництво меморіального комплексу «Біль Саліни».

о. Олег Чупа, 
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next