АКТУАЛЬНО

Владика Йосафат (Говера): «Волинь чекає своїх відважних місіонерів»

П'ятниця, 29 червня 2018, 11:24
Кожен має знайти свою місію і пізнати, до чого його кличе Бог. А служіння священика важливе всюди, де його Церква потребує. Про це заявив владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, під час VIII Практичного спецкурсу ПМВ із місійного служіння для семінаристів у Зарваниці.

«Кожен із вас має поставити собі запитання: як він хоче себе реалізувати як священик? Служіння священика важливе всюди, де його Церква потребує. А Церква сьогодні потребує в різних місцях – і поза межами України, і в Україні, – зазначив владика Йосафат, звертаючись до семінаристів. – Коли я їздив до Німеччини, то там католики кажуть, що вони "в діаспорі", бо вони в меншості: більшість протестантів, а католиків лише 10–15 % від загального населення, решта – представники інших конфесій та релігій або атеїсти. Луцький Екзархат в Україні – це теж своєрідна діаспора, адже греко-католики в меншості, а переважно – православні. Одначе це рідні наші терени. Луцька єпархія у XIX столітті налічувала 1200 парафій! Володимирська єпархія, яка теж входить у ці межі, мала 600 парафій. Так було до 1839 року, коли УГКЦ на Волині була репресована і ліквідована».

«Водночас, – відзначив єпископ, – багато людей продовжували триматися своєї Церкви, і не приймали хрещення та не вінчалися у православних церквах, їм нав’язаних. І коли відродилася місія часів Миколая Чарнецького між Першою і Другою світовими війнами, то почало знову приходити багато людей. Деякі парафії налічували по 1000 вірних у міжвоєнний період. Тому відродження УГКЦ на Волині – це черговий етап, щоби знову відродити наше життя, і воно поволі рухається», – зазначив владика Йосафат.

Єпископ розповів семінаристам про ситуацію і сьогоднішні виклики в Луцькому екзархаті.

«Кожен має знайти свою місію і пізнати, до чого його кличе Бог. І може багато кого з вас Господь кличе саме на Волинь. Волинь чекає своїх відважних місіонерів», – звернувся до учасників спецкурсу владика. 

 За матеріалами www.pmv.ugcc.org.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next