АКТУАЛЬНО

Владика-номінант Микола Бичок: «Єпископ – це та особа, на яку рівняються не тільки вірні, а також священники, монахи і монахині»

П'ятниця, 05 червня 2020, 13:33
Моя фізична присутність в Австралії і можливість приступити до своїх обов’язків залежить від багатьох чинників: наявності візи, уряду Австралії і від стану пандемії коронавірусу в Україні. Розуміємо, що в цій ситуації важко щось спрогнозувати. Я вже подав документи на візу і свій час проводжу так, щоб добре підготуватися до хіротонії. Цими та іншими своїми планами поділився владика-номінант Микола Бичок в інтерв’ю для радіо SBS Австралія.

Владика-номінант признався в розмові, що прийняти рішення стати єпископом далося йому непросто.

«Той тиждень, коли мені довелося роздумувати перед тим, як сказати "так" або "ні" був, напевно, найважчим періодом у моєму житті. Для мене це було великим потрясінням (я не очікував, що мене можуть вибрати на єпископа; а те, що я попаду в Австралію, взагалі сприймалося як сон). Коли Блаженніший Святослав у телефонній розмові підтвердив, що мене обрано, це мене шокувало», – поділився він.

На його думку, покликання до єпископства – це величезна відповідальність. Священник на території своєї парафії відповідає за духовний зріст людей і має бути для них прикладом для наслідування. А коли говоримо про єпископа, то цей рівень відповідальності треба помножити на десять. Тому що єпископ – це голова єпархії. Єпископ – це та особа, на яку рівняються не тільки вірні, а й священники, монахи і монахині.

Отець Микола поділився своїми планами вже після того, як офіційно стане єпископом, у неділю 7 червня 2020 року.

«Про перші кроки в Мельбурні ще рано говорити, – каже він, – бо до цього я ніколи не був в Австралії. Лише маю певну інформацію від теперішнього владики Петра Стасюка. По-друге, не знати коли я зможу фізично приїхати до Австралії, оскільки діють обмеження через пандемії коронавірусу».

Так склалося історично, що Господь провадить австралійською єпархією через вихідців з Тернополя.

«Це справді цікавий момент, – зауважив владика-номінант, – проте важливо розуміти, що Господь кличе конкретних людей. Так вже складається, що вони з Тернопільщини. Тут основне питання не те, звідки вони, а щоб були вірними послідовниками Христа. Попередні австралійські єпархи є для мене тими постатями, на які потрібно рівнятися. З них потрібно черпати мудрість і знання».

«Сьогодні я щоденно онлайн спостерігаю за життям нашої Церкви в Австралії. Дивлюся трансляцію Святої Літургії з різних міст, де служать наші священники», – наголосив владика-номінант.

Також він розповів, що старається читати і вивчати  історію Церкви в Австралії.

 «Цікаво будо дізнатися, що два отці редемптористи з Канади були одними з перших, хто допомагав засновувати наші парафії в Австралії. Другим потрясіння і шоком для мене було те, що навіть місцеві австралійські редемптористи вчилися нашого обряду і мови. Це для мене є знаком і Божим благословенням, що редемптористи також вагомий внесок вклали в початки нашої єпархії Верховних апостолів Петра і Павла», – поділився він.

«Усім вірним УГКЦ в Австралії хотів би подякувати за те, що стараєтеся знайти час, щоб бути в наших храмах, щоб молитися і передавати іскру Божої любові своїм дітям. Також прошу вашої молитви за мене. Бо зараз цей час підготування є також дуже важливим. Запевняю вас, що щодня молюся за кожного з вас. Молюся за духовний зріст нашої єпархії Верховних апостолів Петра і Павла в Австралії. Поки що підтримуймо одне одного у такий  невидимий спосіб. Бог точно зробить так, що ми побачимося, познайомимося і разом крокували до Царства Божого», – сказав на завершення владика-номінант.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next