АКТУАЛЬНО

Владику Михайла (Гринчишина) похоронять 23 листопада у Вінніпезі

Неділя, 18 листопада 2012, 22:27
В Апостольському екзархаті для українців у Франції, країнах Бенелюксу та Швейцарії, в греко-католицькому соборі Святого Володимира у Парижі, 17 листопада відбулася Літургія і Панахида за покійним єпископом Михайлом (Гринчишиним). Її очолив Апостольський екзарх Франції, Бельгії, Швейцарії і країн Бенелюксу УГКЦ Владика Борис (Ґудзяк).
В Апостольському екзархаті для українців у Франції, країнах Бенелюксу та Швейцарії, в греко-католицькому соборі Святого Володимира у Парижі, 17 листопада відбулася Літургія і Панахида за покійним єпископом Михайлом (Гринчишиним). Її очолив Апостольський екзарх Франції, Бельгії, Швейцарії і країн Бенелюксу УГКЦ Владика Борис (Ґудзяк). Як повідомили в екзархаті, у Літургії та поминальних урочистостях взяли участь: Папський нунцій архиєпископ Луїджі Вентура, шість єпископів і 30 священиків та дияконів з УГКЦ, РКЦ, Мелхітської, Вірменської, Маронітської, Коптської Церков. З Владикою Борисом (Ґудзяком) співслужили єпископи: Гліб (Лончина), Апостольський екзарх для українців-католиків у Великобританії, Апостольський візитатор для українців греко-католиків Ірландії; Петро (Kрик), Апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії УГКЦ; Юрій (Джуджар), Апостольський екзарх для католиків візантійського обряду в Сербії та Чорногорії; Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Харківський УГКЦ; Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріаршої курії, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Листи-співчуття надійшли від Папи Венедикта XVI, Блаженнішого Святослава (Шевчука), Архиєпископа Парижа кардинала Вен-Труа, від численних ієрархів з Європи і Північної Америки, від дипломатів, а також представників місцевих органів влади, лідерів громадських, наукових та культурних установ. Згідно з волею померлого, Владика Михайло буде похований зі своїми побратимами редемптористами на кладовищі Святого Сімейства у Вінніпезі (Канада) у п'ятницю, 23 листопада. Владика Михайло, який 12 листопада на 84-му році життя відійшов до вічності після тривалої хвороби, служив Апостольським екзархом Франції, Бельгії, Швейцарії і країн Бенелюксу УГКЦ протягом майже 30 років. Як згадує Владика Борис (Ґудзяк), єпископ Михайло був людиною молитви і надзвичайної скромності. Він сприяв розвитку відносин з академічним світом, переступивши етнічні і конфесійні відмінності. Усе своє життя в діаспорі та в Україні Владика Михайло прагнув до публікації та популяризації спадщини Митрополита Андрея (Шептицького). Запрошуємо подивитися два відеокоментарі Владики Михайла: Владика Михайло (Гринчишин) про св. Йосафата Владика Михайло (Гринчишин) про Митрополита Андрея (Шептицького)

risu.org.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

«Капітуляція – це імітація миру і зміна способу завдати ран нашому народу», – Блаженніший Святослав14 серпня

В інтерв'ю «Цензор.НЕТ» Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розповів те, як Церква бере участь у житті українців сьогодні. Про зростаючу...

МЕДІА
Prev Next