АКТУАЛЬНО

Волонтери та митці Львова організують Хресну дорогу на підтримку українських полонених

П'ятниця, 12 квітня 2019, 12:10
«Повертайся, брате!» – гасло, яке об’єднало львівських митців і волонтерів в унікальній благодійній акції. Спільними зусиллями, висловлюючи підтримку українським полоненим військовим та їхнім родинам, у час Великого посту вони створили проект «Хресна дорога України».

Чотирнадцять картин – чотирнадцять символічних стацій – чотирнадцять головних моментів боротьби українського народу впродовж 2013–2018 років. За допомогою синтезу трьох видів мистецтва – образотворчого, поезії та музики – волонтери нагадають про недавні та теперішні драматичні події української історії.

Про це повідомили організатори. Захід відбудеться 14 квітня о 13.00 у Львові, біля військового храму Стрітення Господнього (вул. Клепарівська, 30а). Саме там буде розміщено стації Хресної дороги. До кожної з них написані авторські вірші, у яких відтворені трагічні сторінки історії від Майдану і до російсько-української війни.

Кожну стацію ілюструватимуть художні роботи, які спеціально створили для Хресної дороги не лише художники-професіонали, а й аматори – представники сфери культури, військові, громадській діячі. До участі в заході запрошено колишніх полонених та родини тих військових, які зараз перебувають у російських в’язницях.

Від канонічної Хресної дороги запозичені кількість стацій та чин ходи. Правда, у цьому проекті додано ще одну додаткову – збірний образ звитяжної України і її воскресіння (художник Лев Скоп).

Стація 1. Майдан. Революція Гідності (художник Наталія Семанюк)
Стація 2. Анексія Криму (художник Богдан Тихолоз)
Стація 3. Початок АТО (художник Данило Славінський)
Стація 4. Луганське летовище (художник Мар’яна Мотика)
Стація 5. Волноваха (художник Андрій Федуняк)
Стація 6. Зеленопілля (художник Анна Вдовиковська)
Стація 7. Катастрофа літака ІЛ-76 (художник Катерина Ковцун)
Стація 8. Савур Могила (художник Ігор Білінський)
Стація 9. Іловайський котел (художник Марта Гуль)
Стація 10. Донецьке летовище (художник Микола Струс)
Стація 11. Дебальцевський котел (художник Марта Михайлець)
Стація 12. Тема сиріт війни (художник Ганна Соляр)
Стація 13. Тема жіноцтва у війні (художник Алла Горпиніч)
Стація 14. Тема полонених (художник Ярослав Пиж)
Організатори: Марія Петришин, Ганна Соляр, Наталія Нарольська, Марія Скочиліс, Оксана Чухліб, Галина Лопоша, Інна Арат, Ольга Ільків-Посполіта, Галина Кіндзер, Наталія Шелестак, Юлія Захарчук, Христина Арат, Лілія Сютик, Орися Боднар, Ніка Нікалео, Лілія Садляк, Мирослава Дейнега.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://velychlviv.com

ПУБЛІКАЦІЇ

Дев’яносто один рік тому відбулася архиєрейська хіротонія о. д-ра Івана Лятишевського26 січня

26 січня минає 91 рік від дня, коли в 1930 році в катедральному соборі Воскресіння Христового м. Станіславова відбулася архиєрейська...

МЕДІА
Prev Next