АКТУАЛЬНО

Волонтери з Києва провели зустріч з вихованцями Прилуцької колонії з основ миробудування і подолання ворожнечі

Понеділок, 14 травня 2018, 11:52
12 травня 2018 року студенти-волонтери, що обрали як фах філософію, право, журналістику, правозахист, провели пам'ятну зустріч з вихованцями Прилуцької колонії у на тему «Україна у Другій світовій війні».

У рамках цього заходу, присвяченого пам'яті всіх, хто боровся за свободу України, а особливо - пам'яті понад десяти мільйонів українців, які загинули на війні, пам'яті незчисленних мільйонів жертв комуністичних репресій і двох із половиною мільйонів українців-остарбайтерів, відбувся показ документального фільму «Між Гітлером та Сталіним» режисера Святослава Новицького. 

Підготовкою до зустрічі у колонії послужив семінар 3 травня у Києві, який дав головні напрямні у праці із соціумом щодо проблем кримінальних злочинів і покарань. Архівні матеріали, секретні документи, досі непоказані зйомки та свідчення очевидців послужили основою фільму. Аналізують події та коментують роль України у Другій світовій війні у стрічці - Збігнев Бжезинскі, Норман Дейвіс, Роберт Конквест та Джон Армстронг, генерал Петро Григоренко. Після показу відбулося обговорення стрічки.

Після перегляду фільму у малих групах відбувся обмін думками між волонтерами і вихованцями, в якому учасники висловлювали своє усвідомлення наслідків війни тоталітарних режимів для українського народу, необхідність миробудування і подолання ворожнечі у сучасності.  Волонтери, більшість з яких уперше побували у пенітеніарній установі, були здивовані відкритістю хлопців та зрілими свідомими висловлюваннями.

Провідна думка бесід була такою: "На жаль, найбільш важка рана минулого століття залишається не вилікуваною досі й стає темою постійної ідеологізації та поділу нас як нащадків учасників війн тоталітарних режимів. Християни повинні долати поділ та ненависть, дбати про примирення у світлі Закону Божого, розпізнавати святе і відділяти його від грішного, щоб не бути втягнутими в ідеологічні війни. Нам належить пам'ятати і молитовно згадувати усіх жертв людиноненависницьких тоталітарних режимів."

На завершення усі спільно помолилися за загиблих у часі найтрагічнішого лихоліття, наслідки якого потребують зцілення у людській спільноті сьогодні.

Світлини зустрічі

 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next