Уперше на сцені Стемфордської семінарії Святого Василія Великого УГКЦ звучала справжня опера
Понеділок, 05 лютого 2018, 16:52 Нещодавно група митців «Нова опера» на запрошення отця-ректора протоієрея Романа Малярчука на сцені Стемфордської семінарії Святого Василія Великого презентувала оперу-прем’єру «Літургія». Перед глядацькою аудиторією виступили композитори Роман Григорів та Ілля Розумейко — випускники Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського.

-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Наступний фестиваль семінарійних хорів «АD FONTES» відбудеться в Івано-Франківську
- Синод Єпископів УГКЦ затвердив положення про візитацію семінарії в УГКЦ
- #ТижденьУГКЦ: проща військовослужбовців, новий навчальний рік у семінаріях, перший зі семи штрихів до портрету Любомира
За словами композитора-режисера Романа Григоріва, спеціально для Стемфорда опера «Літургія» виконувалася вперше, а у своєму виступі митці зуміли об’єднали фрагменти трьох опер. «Під час виконання відбувся перформанс — щось нове, щось інше. Участь священика як читця — це творчий задум, який ми вперше реалізували в Стемфорді, бо цього дуже прагнули!» — зазначив Роман Григорів.
Зокрема, тексти-речитативи виконував отець Мартин Канаван, духівник семінарії Святого Василія Великого, який без особливої підготовки влився в колектив. Отець поміж аріями озвучив: Євангеліє від Марка, Євангеліє від Луки, уривки з Біблії про Йова, псалом тощо. Зміст текстів не мав особливої історії, а ніс лише проповідницький сенс у супроводі з музикою.
Варто зауважити, що на кожній із закордонних прем’єр колектив залучає до виконання партії читця місцевих акторів, а твори звучать різними мовами. Для прикладу, англомовне виконання відбулося вперше на сценах Нью-Йорка! На запрошення настоятеля римо-католицького храму Our Lady of Refuge дійство відбулося в храмі під час Літургії.
«Передусім, потрібно гідно представити Україну світові та новітнє мистецтво нашої генерації, в основі якого лежить тисячолітній досвід європейської музики та театру, на базі якого ми творимо мистецтво майбутнього», — наголосив композитор Роман Григорів.
За його словами, пошук — це найцікавіше, а з ним в їхньому колективі народжуються цікаві теми та моменти того, що ми зазвичай називаємо оперою. Саме тому вони наважилися працювати з акустикою неоготичного храму та залучили до звукової партитури орган місцевої церкви — один із найстаріших інструментів, що зберігся в Нью-Йорку.
На закінчення Роман Григорів висловив вдячність перед владикою Василем (Лостеном), який інвестував його один творчий етап. Адже завдяки цій підтримці вдалося успішно завершити дипломний проект, на якому була представлена ораторія «DE PROFUNDIS», фрагменти якої ввійшли до опери-балету «Ковчег». Прем'єри цього твору відбудуться цьогоріч в Угорщині та Швейцарії. У зверненні-подяці артистам і глядачам отець-ректор протоієрей Роман Малярчук відзначив, що опера прийшла до стемфордського глядача завдячуючи колективу «Нова опера».
Додамо, що після вдалих американських дебютів майбутній виступ слід очікувати в Маріуполі, а також участь у міжнародному фестивалі сучасного мистецтва «Porto Franko» в Івано-Франківську.
Довідка
«НОВА ОПЕРА» — це колектив, який почав свою діяльність у 2015 році. Його об’єднав спільним проектом український режисер Владислав Троїцький. За короткий час колектив своїм репертуаром, ламанням стереотипів та думанням по-новому створив нові синтетичні жанри оперного співу та показує людям щось незвичне. Ба більше, виконавці розширюють кордони не тільки свого жанру, а й кордони міждержавні. Їхні сакральні, пафосні, духовні, біблійні тексти сприймаються слухачами позитивно, адже вони прагнуть донести європейську культуру, з її прадавніми гуманістичними традиціями.
У репертуарі цього колективу — шість масштабних вистав, в основному біблійної тематики, завдяки яким митцям вдалося вийти на міжнародний рівень. Наприклад, крім української мови, опера «Йов» прозвучала польською, данською, німецькою, а в США — англійською.
Департамент інформації УГКЦ
- У рамках всесвітнього Тижня молитов за єдність християн відбудеться круглий стіл «Джерела єдності в розмаїтті»20 січня
- У Коломийській єпархії вшанували пам'ять праведного митрополита Андрея Шептицького20 січня
- Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Богоявлення Господнього20 січня
- «Справді щасливими ми є тоді, коли ми справжні», – християнський психолог Лідія Кондратик20 січня
- У Чорноморську відбулося представлення адміністратора парафії Cвятого пророка Іллі20 січня

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Богоявлення Господнього20 січня
Просімо, щоб у тих йорданських водах, які ми сьогодні будемо благословляти, загинуло всяке зло, що тримає нас у своїй неволі, і всяка...
-
«Справді щасливими ми є тоді, коли ми справжні», – християнський психолог Лідія Кондратик
-
«Сьогодні Христос входить у йорданські води, щоб подарувати нам свободу від гріха», — Блаженніший Святослав на Богоявлення
-
Українська анімаційна студія представила нову однойменну стрічку до свята Богоявлення
-
Блаженніший Святослав: «На нове і краще майбутнє людство може сподіватися лише в Христі»
-
«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
-
Аніматори презентували новий різдвяний мультфільм із серіалу «Духовне намисто»
-
Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»
-
Глава УГКЦ у день Різдва Христового: «Колядуйте, якщо потрібно, навіть телефоном, щоб Різдвяна радість не була закритою»
-
Блаженніший Святослав привітав вірних з Різдвом Христовим: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
-
Двадцять другу річницю заснування сестер Чернечої родини Воплоченого Слова відзначили в Україні
-
Глава УГКЦ привітав українців з 2021 роком: «З Новим роком, дорогі брати і сестри! З Новим роком, Україно!»
-
Всеукраїнську конференцію, присвячену темі «Правда і травма: у пошуках шляхів до зцілення», провели у Києві
-
У Тернополі провели перший молодіжний сніданок
-
Благодійний фонд «Карітас-Хмельницький» вручив святкові пакунки «дітям війни»
-
Глава УГКЦ: «Заперечення існування коронавірусу і віра у всесвітню змову свідчить про те, що люди завжди шукають винних у своїх бідах»