АКТУАЛЬНО

Уперше виїзне засідання Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій відбулося на Тернопільщині

Вівторок, 18 грудня 2018, 13:45
У Збаражі на Тернопільщині відбулося засідання Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій під головуванням Якова Дов Блайха, президента Об’єднання іудейський релігійних організацій України, Головного рабина м. Київ та України.

Крім представників ВРЦіРО, участь в обговоренні взяли й представники Ради Церков Тернопільщини, голови облдержадміністрації Степан Барна й облради Віктор Овчарук.

Виступаючи на зібранні, голова ТОДА Степан Барна наголосив, що на Тернопільщині є понад 1800 релігійних громад, які спокійно співіснують, мають добрі відносини між собою і найважливіше – стоять на позиції соборності і територіальної цілісності нашої держави.

«У цьому контексті для нас надзвичайно важливо, що ті християнські та моральні цінності, котрі є в усіх без винятку конфесіях, представлених у Всеукраїнській раді Церков, а їх – сімнадцять, мають ключовий момент – ми будуємо моральне суспільство. Тому такі заходи мають проводитися часто. І приємно, що вперше виїзне засідання Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій відбулося саме на Тернопільщині. Адже традиційно Рада засідає в Києві», – підкреслив Степан Барна.

Власне, Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій створена для можливості обговорення питань, важливих для релігійних організацій і держави. А за словами виконавчого директора інституту релігійної свободи Максима Васіна, Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій – одна із найбільш впливових і авторитетних громадських інституцій. Під час виїзного засідання домовилася підтримати українських моряків, військовополонених, тих, хто постраждав від російської агресії, їхні родини. Крім цього, Рада Церков приділяє значну увагу питанням сімейних цінностей та суспільної моралі.

«Важливість засідання на Тернопільщині, – пояснив Максим Васін, – якраз у тому, що це перше засідання в регіоні. І тут уже Рада церков вирішила звернути увагу на те, чим живе громада, які є потреби в місцевих Церков і релігійних організацій, які є питання, що потребують більшої взаємодії влади і релігійних організацій».

У засіданні ВРЦіРО взяв участь Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк та синкел у справах стратегії розвитку отець доктор Віталій Козак.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://zb-24.blogspot.com


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у неділю перед Богоявленням18 січня

Нехай голос Святого Письма, який ми щойно чули, і роздуми над ним допоможуть нам підготуватися до свята Христового Богоявлення і правильно...

МЕДІА
Prev Next