АКТУАЛЬНО

Вперше зустріч родин мігрантів відбулася у Стрию

Понеділок, 31 жовтня 2011, 12:34
29-30 жовтня у м. Стрию, що на Львівщині, в Будинку духовної просвіти при парафії Всіх святих українського народу УГКЦ, яку очолює о. Іван Барабаш, уперше відбулася зустріч родин мігрантів. Близько двохсот представників із Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей взяли участь у паломництві.
29-30 жовтня у м. Стрию, що на Львівщині, у Будинку духовної просвіти при парафії Всіх святих українського народу УГКЦ, яку очолює о. Іван Барабаш, уперше відбулася зустріч родин мігрантів. Близько двохсот представників із Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей взяли участь у паломництві. Організатори: Пасторально-місійний відділ УГКЦ у співпраці з БФ «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Референтурою у справах мігрантів та іммігрантів Стрийської єпархії та паломницькою спільнотою міста Стрия. Учасники розважали над темою: «Заробітчани – духовне обличчя України». «На роздуми наштовхувало запитання без відповіді: чому в час перебування на заробітках у тій чи іншій країні українці докладають максимальних зусиль для служіння Церкві, матеріально допомагають рідним парафіям в Україні. Після повернення, однак, розгублюють свою духовну активність, швидко обмежують себе звичною традицією відбування церковних Богослужінь, а то й цілковито поглинаються байдужістю до творення духовного життя?»  – констатує учасник паломництва п. Ігор Лазоришин. Відтак у храмі Всіх святих українського народу відбулася Архиєрейська Літургія, на якій Владика Тарас (Сеньків), Адміністратор Стрийської єпархії, звернувся до учасників зустрічі з побажанням «наслідувати Христа». «Живемо для Бога, тож нехай ваш кожен крок буде благословенням Господнім, тим голосом, яким Господь кличе і кликатиме інших», – побажав єпископ. Пастирські слова привітань з Румунії надіслав виконавчий секретар ПМВ УГКЦ о. Василь Поточняк: «Скористайтеся, щоб почути Бога і скласти подячні молитви Богородиці. Спішіть до Неї щомиті. Мати Божа чекає і любить нас». Нічна піша проща до села Гніздичева Жидачівського району розпочалася від катедрального собору Успіння Матері Божої. Духовними провідниками паломництва були: о. Ігор Козанкевич та о. Василь Гушуватий. Опівночі в новозбудованому храмі села Стриганців паломники разом із місцевими парафіянами розважали над темою «Як навернути свого ближнього до Бога?». Отець Ігор Козанкевич, звертаючись до прочан, закликав кожного християнина починати свою дорогу із самонавернення, «бо тільки Бог у своєму промислі діє на людину і через людину здатен навертати своїх дітей, кожного з нас». У храмі Святого Герарда монастиря отців-редемптористів у Гнідичеві відбулася Свята Літургія та Молебень до чудотворного образу Матері Божої Кохавинської. Наступна зустріч мігрантів та їхніх родин відбудеться у м. Києві з 30 грудня 2011 року до 1 січня 2012 року.  

Повідомила Іванна Рижан

ПУБЛІКАЦІЇ

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2018 року17 вересня

Від 2 до 11 вересня 2018 року Божого в м. Львові-Брюховичах проходив Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, в якому брало...

МЕДІА
Prev Next