Всеукраїнська рада Церков проти впровадження гендерної ідеології в законодавство України
П'ятниця, 24 квітня 2020, 09:39 Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій заперечує щодо впровадження гендерної ідеології в законодавство України — тим більше неприпустимим є кримінальне переслідування мирних учасників просімейних акцій. Йдеться про закон № 3316, який ВРЦіРО просить Верховну Раду відхилити. Про це інформує офіційний сайт ВРЦіРО.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає до протидії домашньому насильству в Україні
- #ТижденьУГКЦ: безстрокова акція «Нагодуй бідного» і дві важливі зустрічі за участі Глави УГКЦ
- «Не можуть гроші бути цінніші за людське життя», ‒ Глава УГКЦ під час зустрічі Всеукраїнської ради Церков з Прем’єр-міністром України
У своєму зверненні на адресу голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності (голова — Денис Монастирський) ВРЦіРО зауважує, що законопроєкт № 3316 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності)» створює загрози для реалізації конституційного права на свободу слова та свободу вираження поглядів.
Як приклад, окрім посилення кримінальної відповідальності за злочини, вчинені на ґрунті нетерпимості до сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності особи, законопроєкт № 3316 пропонує ввести нову статтю 161–1 та запровадити кримінальну відповідальність за «приниження гідності осіб чи груп осіб за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності».
Подібним чином зміни до статті 294 Кримінального кодексу України можуть бути використані з метою кримінального переслідування учасників мирних акцій протесту, спрямованих проти пропаганди гендерної ідеології. Раніше Рада Церков вже звертала увагу на свавільне і надмірне використання сили співробітниками Національної поліції України, безпідставного примусу та придушення ними мирних альтернативних маніфестацій на захист сімейних цінностей, що мало місце 17 червня 2018 року в Києві під час проведення прихильниками гендерної ідеології так званого «Маршу рівності».
«На наше переконання, пропоновані законопроєктом № 3316 зміни несуть пряму загрозу для реалізації конституційного права на свободу слова та свободу вираження поглядів. Адже учасники суспільної дискусії, в тому числі релігійні діячі, які критикуватимуть одностатеві стосунки та партнерства як аморальні, гріховні та закликатимуть до обмеження пропаганди такого неприродного, розбещеного способу життя, опиняться під загрозою кримінального переслідування лише за свої слова і публічно висловлену позицію на користь природних подружніх стосунків», — наголошується у зверненні Ради Церков.
Слід зауважити, що законодавство України не містить визначення поняття «гендерна ідентичність», а тому така юридична невизначеність є додатковим підґрунтям для зловживань у цій сфері.
Як відомо, саме через проблемне визначення терміну «гендер» у 2018 році Верховна Рада України відмовилася від ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (відому як Стамбульська Конвенція). Це обумовлено незгодою українського суспільства, в тому числі релігійної спільноти, з гендерною ідеологією, яка підміняє поняття жіночої та чоловічої статі поняттям «гендер», згідно з яким людина незалежно від своєї статі на власний розсуд може ідентифікувати себе чи жінкою, чи чоловіком, чи якимось ще з-понад 50 гендерів.
З огляду на це, Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій закликала парламентський Комітет відхилити законопроєкт № 3316 про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності) як такий, що потребує доопрацювання після проведення широкого громадського обговорення.
За матеріалами офіційного інтернет-представництва Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
- «Символ віри»: Ісус Христос – Бог чи людина?23 січня
- Глава УГКЦ увів владику Аркадія Трохановського на престол єпископа Ольштинсько-Гданської єпархії23 січня
- #ТижденьУГКЦ: святкування Богоявлення, моління за єдність християн і хіротонія нового єпископа УГКЦ23 січня
- Папа Франциск в посланні з нагоди 55-го Всесвітнього дня соціальної комунікації: «Якісна комунікація вимагає стертих підошв»23 січня
- Проповідь Блаженнішого Святослава з нагоди хіротонії та інтронізації владики Аркадія Трохановського, єпарха Ольштинсько-Гданського УГКЦ23 січня

«Символ віри»: Ісус Христос – Бог чи людина?23 січня
У 36-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над третім членом «Символу віри»: «Він...
-
Глава УГКЦ в Ольштині: «Дорога до створення цієї єпархії була сповнена кров’ю мучеництва та сльозами переселенців» (оновлено)
-
Блаженніший Святослав у відеокатехизах покроково пояснює зміст «Символу віри»
-
«Справді щасливими ми є тоді, коли ми справжні», – християнський психолог Лідія Кондратик
-
«Сьогодні Христос входить у йорданські води, щоб подарувати нам свободу від гріха», — Блаженніший Святослав на Богоявлення
-
Українська анімаційна студія представила нову однойменну стрічку до свята Богоявлення
-
Блаженніший Святослав: «На нове і краще майбутнє людство може сподіватися лише в Христі»
-
«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», – Глава УГКЦ у відеокатехизі
-
Аніматори презентували новий різдвяний мультфільм із серіалу «Духовне намисто»
-
Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»
-
Глава УГКЦ у день Різдва Христового: «Колядуйте, якщо потрібно, навіть телефоном, щоб Різдвяна радість не була закритою»
-
Блаженніший Святослав привітав вірних з Різдвом Христовим: «Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу»
-
Двадцять другу річницю заснування сестер Чернечої родини Воплоченого Слова відзначили в Україні
-
Глава УГКЦ привітав українців з 2021 роком: «З Новим роком, дорогі брати і сестри! З Новим роком, Україно!»
-
Всеукраїнську конференцію, присвячену темі «Правда і травма: у пошуках шляхів до зцілення», провели у Києві
-
У Тернополі провели перший молодіжний сніданок