АКТУАЛЬНО

Всеукраїнський молодіжний фестиваль «Вітер-На-Дії» розпочали із Божественної Літургії

Понеділок, 17 вересня 2018, 19:25
16 вересня 2018 року на території Українського католицького університету у Львові розпочався молодіжний християнський фестиваль «Вітер-На-Дії». Подія зібрала тисячі хлопців та дівчат з різних куточків України.

Програма фестивалю передбачала тематичні майданчики – духовний, інтелектуальний, спортивний та мистецький, до яких залучили понад 50 спікерів. Дійство відбувалося в Центрі Шептицького. Тут лунала якісна музика, тривали спортивні змагання та банси. Учасники фестивалю переглянули фільм «Сіль», почули свідчення монахів, на мить зазирнули «за куліси» богопосвяченого життя. Увечері була розмова «Віра-зневіра» за участю Єпископа-помічника Львівської архиєпархії Володимира (Ґруци).

Масштабний фестиваль розпочався із Літургії, яку очолив Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії  Петро (Лоза).  Під час проповіді він закликав молодь бути відкритими до дії, розвивати свої таланти і творити добро для ближніх.

«В УКУ поєднується інтелектуальне і духовне, а також – це місце, де зустрічаються традиції і сучасність, – вважає декан-засновниця бізнес-школи УКУ Софія Опацька, – цей фестиваль також можна охарактеризувати таким чином. Адже тут ми осучаснюємо традиції, робимо їх ближчими до молоді».

Заступник Львівського міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко наголосив: «Я думаю, що тут відбувається щось надзвичайне. І його навіть важко виміряти кількістю спікерів, кількістю учасників, а певно головним еквівалентом тут буде кількість натхнення, яке отримають присутні. Впевнений, що тут започаткується дуже багато проектів. Тому дуже дякуємо за цю сильну енергію, яку поширили на все місто».

Важливим аспектом фестивалю є те, що тут комфортно почувається різна молодь. Їй не обов’язково належати до спільноти Церкви, щоб бути на цій масштабній події. Про це розповів голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ (ця комісія ініціювала фестиваль) о. Ростислав Пендюк: «Наша мрія була створити такий майданчик, де молодь отримає нагоду різних зустрічей. Це зустрічі між людьми, із цікавими нашими спікерами, гостями і, звичайно, зустріч із Богом. Адже наша молодь упродовж дня користає з нагоди приступити до Сповіді».

Під час духовного майданчика молодь долучалася до молитви Тезе, Ісусової молитви, а також взяла участь у «Псалмодії» із о. Лукою Михайловичем.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://velychlviv.com


ПУБЛІКАЦІЇ

«У Німеччині та країнах Скандинавії інтерес до УГКЦ є, і він не вщухає», – канцлер апостольського екзархату о. Андрій Дмитрик16 квітня

Як живе УГКЦ у діаспорі чи, як кажуть, на поселеннях, – в іншому культурному середовищі? Нагодою поговорити про німецьку і скандинавську...

МЕДІА
Prev Next